Welcome to Noctis

Háború tört ki a vérivók és a boszorkányok között. Narlen városa elbukott, és Boszorkányföld egy része vámpír kézre került. Theradin a harcok kezdete előtt békét kötött a vérszívókkal, így a város megőrizhette függetlenségét.
Eközben északon a Démonok Birodalma megerősödött és kihasználva szomszédai csatározásait elfoglalta Boszorkányföld északi, kimérák és transmopheusok lakta területeit. A határvonalak átrendeződtek, ezért a vadászokra nagyobb szükség van, mint valaha.

• • •

Lépj be Noctis világába, ismerd meg a napfényes, varázslatos Nyugatot, az egykori Boszorkányföldet - Shalmaeron provinciáját, vagy a misztikus, sámánok lakta Sellarya szigetét. Barangold be a veszélyes, sötét Keletet, ahol vérivók és halandók élnek. Ismerd meg Caelestis hegyvidékeit, a délen fekvő elfek lakta Lamuriont, vagy a sárkányidomítók és a valkűrök otthonát, a messzi fagyos Valachiát. És ha még futja az erődből, utazd át az ismeretlen északi földet, Diabolus Glebát, a démonok hazáját.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

CHATBOX

Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Garew Towryk

A legtöbb felhasználó (19 fő) Szomb. 24 Nov. 2018 - 3:35-kor volt itt.

Fenyvesek útja

2 / 19 oldal Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Go down

Re: Fenyvesek útja

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 21 Május 2013 - 14:20

Asszonykám gyorsan belement, hogy átveszi Gusztáv gondozását. Nála ugyanis kedvezőbbek voltak az életben maradási esélyei. A fürdőben csapszerelés közben rendesen eláztam, így gondoltam átöltözöm. Niiv visszatérve a nappaliba megjegyezte, hogy nem való nekem az ilyen jellegű felelősség, majd újra előhozta a gyerek témát. Nem láttam a kettő közötti összefüggést.
-Én ezt előre megmondtam neked. - válaszoltam. Ahogy azt is, hogy erre valók a dajkák. De nem túlzottan érdekelt a téma, ezt már megbeszéltük korábban. A második feleségem majd eleget tesz a kötelezettségeinek. A naptárra pillantottam és mély sóhajjal nyugtáztam, hogy lassan letelik a pihenésre szánt idő. Holnap vissza kell térnem Bradenburgban a feladataimhoz.
-Niiv, holnap délelőtt visszamegyek a fővárosba...ideje már...ha még maradni akarsz, maradj. - mondtam, majd leültem inni egy újabb csésze kávét.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 22 Május 2013 - 5:05-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Rangom : noctis archos

http://noctis-parvulus.forummotion.com

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Niiv von Narrath on Kedd 21 Május 2013 - 14:04

Magamhoz hívtam férjemet, mert beszélni szerettem volna vele, de mielőtt akármit is mondhattam volna kijelentette, hogy ő nem ért ehhez, és rossz ötlet volt neki adnom Gusztit. Azt mondta gondozzam inkább én.
- Elég gyorsan feladtad…- mondtam elhúzott szájjal. Igazából arra szerettem volna csak felhívni a figyelmét, hogy az odafigyelés nem csak annyit jelent hogy ránéz, hanem hogy vigyáz is reá. De látva hogy mennyire szabadulni akar a feladattól inkább nem mondtam semmit. Nem láttam sok értelmét.
- Rendben. – zártam le ennyivel a dolgot, aztán visszavonultam a szobámba és az asztalon lévő virágra tettem Gusztávot. Ott sütött a nap, meg tudott kicsit melegedni. Aztán visszamentem a nappaliba.
- Neked tényleg nem való az ilyen szintű felelősség. Azt hiszem tényleg jól döntöttem mikor elhatároztam, hogy nem szülök több gyereket. – vontam meg a vállaimat, aztán a konyhába mentem hogy reggelizzek. Már nem titkoltam hogy ez valamilyen szinten egy teszt volt.

"Egy szép napon majd hivatalosan is elismerik, hogy amit mi valóságnak kereszteltünk el, az még inkább illúzió, mint az álmok világa."

Mortalis

Niiv von Narrath

Rangom : nomades, noctis reginae

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 21 Május 2013 - 13:54

Miután kiszabadítottam Gusztávot a lefolyóból, asszonykám magához vette és kiment vele. Gyorsan összeszereltem a csapot, majd én is követtem őket. Feleségem a nappaliban ült és szárította a pórul járt állatot. Majd magához hívott, elég komolynak hallatszott a hangja. Volt sejtésem arról, mit akar mondani. Én is éreztem, hogy azért kicsit durva, hogy alig 10 perc leforgása alatt Gusztáv két halálközeli élményen van túl. Leültem nem messze tőle egy székre. Csurom vize s lettem én is a nagy kaméleonmentő akcióban.
-Mielőtt belekezdenél...én előre mondtam, hogy ez nem túl jó ötlet. Semmi érzékem az ilyesmihez. Rám bízni valami olyat, ami él és tőlem függ... - magyaráztam, miközben csavartam ki a nadrágom szárából a vizet.
-...tudod mit, gondozd te, úgyis annyi dögünk van már...eggyel több vagy kevesebb már igazán nem számít. - folytattam, miközben hátradőltem a széken.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 22 Május 2013 - 5:38-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Kedd 21 Május 2013 - 13:45

Csörömpölést hallottam a fürdőből, így gondoltam megnézem mit csinál férjem. Mikor benyitottam Shade éppen nagy erőkkel szerelte szét a csapot. Azt hittem eldugult a lefolyó, de ahogy férjem megrázta az egyik csövet, kiesett belőle Gusztáv. Szegény kis állat felém mászott én pedig azonnal felkaptam a földről, aztán kimentem a fürdőből. Leültem a nappaliban és a kezemben melengettem és szárogattam a szegény kis állatot. Nem tudtam eldönteni, hogy leszidjam-e férjem vagy sem. Hiszen biztos nem direkt engedte le Gusztávot a lefolyón, különben nem szedte volna ki onnan. De mégis dühített, hogy 10 perc leforgása alatt már másodjára nem figyelt a kis állatra. Szegény már másodszor fulladt majdnem meg.
- Shade, gyere ide kérlek. Azt hiszem beszélnünk kell egy kicsit. – hívtam magamhoz férjemet.

"Egy szép napon majd hivatalosan is elismerik, hogy amit mi valóságnak kereszteltünk el, az még inkább illúzió, mint az álmok világa."

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 21 Május 2013 - 11:59

Elég kínos volt a helyzet. 10 percen belül kétszer sodródott a halál szélére Gusztáv. Először egy pohár vízbe cuppant bele, aztán a lefolyó szippantja be. Nagyon gyorsan megpróbáltam szétkapni a mosdót, hogy még élve halásszam ki belőle a kis dögöt. Bele sem mertem gondolni mit szólna Niiv, ha beledöglesztettem volna a mosdóba a tőle kapott ajándékot. A szerelés elég nagy zajjal járt, így asszonykám figyelmét sem kerülte el. Érdeklődve lépett beljebb és azt nézte, mit művelek.
-Öööö...igen. Így is mondhatjuk. - feleltem kérdésére, majd egy csődarabot kezdtem rázogatni. Gusztáv esett ki belőle, és még élet. Nagy mázli. Szívós kis dög volt, meg kellett hagyni. Gyorsan visszaszereltem mindent a helyére. A kaméleon kábán mászott Niiv lábához. Egy életre elegendő vizet nyelt.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 22 Május 2013 - 5:40-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Kedd 21 Május 2013 - 11:50

Shade nem volt hajlandó megvigasztalni Gusztit, így én simogattam meg szegénykét.
- Szörnyű egy jéghegy vagy Shade. – morogtam férjem után, aki elment a fürdő felé. Gusztinak se kellett több, azonnal fogta magát és férjem után masírozott. Elterültem az ágyon és próbáltam magamban mérlegelni a dolgokat. Egyik nap még örülök, hogy férjem végre odafigyel a kis állatra, de ahogy megdicsérem már be is vágja a kemény fiú stílust és jusztis nem törődik a kaméleonnal. Nem értettem vajon direkt csinálja-e vagy csak tényleg ennyire nem érzi át a dolgot. Inkább a másodikra tippeltem . Ahogy így gondolkodtam csörömpölést hallottam a fürdő felől. Felkeltem, hogy megnézzem mi folyik ott. Shade épp a csapot szerelte szét.
- mit csinálsz? Eldugult a csap? – kérdeztem értetlenkedve.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 21 Május 2013 - 11:25

Miután kihalásztam a kábult állatot, visszaültem az ágy szélére. Úgy voltam vele, hogy kiszedtem a vízből, elmúlt a baj. De asszonykám máshogy látta. Szerinte nagyon megrémült, és most meg kellene simogatnom, mert attól jobban érezné magát a kis dög.
-Még mit nem. - mordultam fel.
-Én nem simogatom, különben is, csak odakenném a párkányra. - morogtam tovább. Felkeltem az ágyról és a mosdóba mentem. Megmostam az arcomat, majd nekiálltam fogat mosni. Guszti jött utánam, amint érzékelte hogy elhagytam a szobát. Ráérősen mostam a fogam, amikor észrevettem, hogy a kaméleon a mosdótál szélén üldögél és engem figyel. Megnyitottam kicsit a csapot, épp csak egy vékony sugárban folyt. Az egyik pillanatban még ott volt Guszti, a másikban azt láttam, hogy megcsúszik a nedves felületen és lecsúszik a lefolyón. Már nem kellett rákérdeznem, tudtam, hogy nem tud úszni. El akartam zárni a csapot, de a fogantyú a kezembe maradt.
-A fenébe. - elégedetlenkedtem mikor felfedeztem, hogy végleg elnyelte a lefolyó az állatot. Nem volt mit tenni, nekiálltam szétszerelni a csapot. Hogy még azelőtt kiszedjem onnét, mielőtt megfulladna.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 22 Május 2013 - 5:35-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Kedd 21 Május 2013 - 11:14

Shade ráérősen sétált a pohárhoz, majd kihalászta a félájult Gusztit a vízből és az asztal egy száraz felületére tette. Aztán visszasétált az ágyhoz, leült és kijelentette, hogy a kaméleonnak semmi baja.
- Dehogyis nincs! – néztem szigorúan férjemre.
- Nézz csak rá! reszket szegény! – mutattam a kis állatra.
- Az előbb majdnem megfulladt. – kikeltem az ágyból magamhoz vettem Gusztit, aztán férjemhez léptem és a kezébe adtam.
- Most meg kell kicsit nyugtatnod. Simogasd meg kicsit, attól jobban fogja kissé érezni magát – mondtam férjemnek, és vártam.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 21 Május 2013 - 10:55

Guszti egy pohár vízben kapálózott. Azon gondolkodtam, vajon tud-e úszni, de nem vártam meg míg elmerül, hogy kiderüljön. Felkeltettem asszonykámat és nekiszegeztem a kérdést. Először csak álmosan pislogott rám, majd amikor eljutott a tudatáig, mit is kérdeztem, szinte kilökött az ágyból. Nagyon rémült arcot vágott és azt sikította, hogy vegyem ki onnét, mert nem tud úszni. Kicsit eltúlzottnak éreztem ezt a pánikot, de csak felkeltem.
-Jól van, csak nyugalom. - mondtam teljes nyugalommal. Kényelmesen odasétáltam az asztalhoz, és kihalásztam a vízből a kis dögöt, ami már szinte csak lebegett a pohár tetején. Felemeltem, majd egy száraz felületre helyeztem. Megkönnyebbülten nyúlt el a bútoron, miközben nagyokat szuszogott. Egy hajszálon múlott az élete.
-Nincs Gusztávnak semmi baja. - ültem vissza az ágy szélére. A kaméleon hamar összeszedte magát, majd az ablakhoz mászott szárítkozni.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 22 Május 2013 - 5:33-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Kedd 21 Május 2013 - 10:46

Megdicsértem Shadet de ő még mindig morcosnak tűnt. Nem mondtam rá semmit. Ő lehet hogy nem érzékelte a javulást, de én nagyon is. Befordultunk aludni, de másnap reggel arra ébredtem, hogy Shade azt kérdezi, a kaméleonok tudnak-e úszni.
- Micsoda? – nyöszörögtem álmosan, majd mikor kinyitottam a szemem azt láttam, hogy Guszti egy pohár vízben vergődik.
- Te jó ég!!!!! Szedd ki onnan gyorsan!!! – sikítottam férjemre ijedten és szinte kilöktem őt az ágyból.
- Nem tud úszni! Ő mászni tud csak!!!! – pánikoltam.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 21 Május 2013 - 10:32

Nem volt könnyű betartanom az ígéretemet. Nagyon felmérgelt a kis dög, amikor fél napos keresgélés után kiszúrtam a hajam végén csüngve. Az lebegett a szemem előtt, hogy több órát tök feleslegesen kutattam, mert mindvégig előttem volt. A mai napom egyenlő volt az időpocséklással.
Este asszonykám azt mondta, hogy büszke rám. Ő úgy ítélte meg, hogy haladok a kis döggel.
-Ahan...le is fárasztott. - motyogtam, majd oldalra fordultam, magamra rántottam a takarót és bevágtam a szunyát.
Másnap reggel arra ébredtem, hogy valami mászik a lábamon. Reflexszerűen rúgtam egyet, majd egy nagyon halk koppanást hallottam a tükör felől. Álmosan felültem, és a hangok irányába pillantottam. Láttam, hogy Guszti a tükörre csapódott. Pár pillanatig nem mozdult, majd megrázta magát. Az első mozdulatnál lecuppant a tükrös felületről és beleesett a szekrényen lévő pohár vízbe.
-Niiv...a kaméleonok tudnak úszni? - kérdeztem asszonykámtól, majd a fuldokló Guszti felé böktem a fejemmel.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 22 Május 2013 - 5:31-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Kedd 21 Május 2013 - 10:17

Shade betartotta a szavát, tényleg jobban figyelt már Gusztira, csak még nehezen mutatta ki konkrétan. A kaméleon pedig még mindig nem érezte biztonságban magát, így még görcsösebben kezdett ragaszkodni. Mindenhol Shade mellett volt. Egyik délután együtt aludtak a fotelban. Ahogy elnéztem őket kezdtem megnyugodni. Valahogy úgy éreztem, hogy ez nem teljesen vesztett ügy. Következő nap viszont Shade nem találta a kis állatot. Felforgatta érte az egész házat, aztán kiderült, hogy végig a haján csüngött. Ekkor már morgolódni kezdett. én viszont nagyon is elégedett voltam, mert férjem vette a fáradtságot és megpróbálta előkeríteni. Este mikor lefeküdtünk hozzábújtam.
- Tudod nagyon büszke vagyok rád. Egyre jobban megy ez az odafigyelés. – dicsértem meg férjemet.
- Guszti is kezdi érezni valószínűleg, hogy már jobb helyzetben van. – mondtam és a szoba másik felén az asztalra mutattam. Ez volt az első este hogy a kaméleon az ott lévő távolabbi növényen aludt és nem az éjjeliszekrényen lévő közelebbin.
- Úgy veszem észre, hogy egész jól haladtok. – jegyeztem meg mosolyogva.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 21 Május 2013 - 9:21

Megígértem, hogy kicsit oda fogok figyelni az állatra. Nem nagyon hittem, hogy bármi értelme lenne. Én nem értettem az ilyenekhez, mégis tettem rá egy kísérletet, hogy feleségem megnyugodjon. Az elkövetkező napokban Gusztávot le sem lehetett rólam vakarni. Még jobban tapadt, mint ezelőtt. Pedig figyeltem rá, néha még a reggeli lap mögül is ránéztem. De ez követett mindenhová. Egyik délután például elnyomott az álom. Egy kényelmes fotelban szunyókáltam, amikor a vállamra telepedett és ő is elaludt. Két napra rá viszont váratlanul eltűnt. Körbenéztem, de a kaméleon nem volt sehol.
-Ez meg hová lett? - elkezdtem felforgatni a konyhát, majd a nappalit, de a kis dög szőrén szálán eltűnt. Fél napig kutakodtam utána, mikor észrevettem, hogy az egyik hajtincsemen lóg.
-Megőrülök ettől!!! - morgolódtam.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 22 Május 2013 - 5:30-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Kedd 21 Május 2013 - 9:03

Shade nem értette az egész állatajándékozós dolgot. Neki egy kutyára vagy egy macskára sem tűnt könnyebbnek az odafigyelés.
- Csak addig fog ennyire görcsösen rád tapadni, amíg úgy nem fogja érezni, hogy biztos helyzetben van. – mondtam vidáman, mikor férjem megjegyezte, hogy még a fürdőbe is bemászott utána Guszti. Shade azt sem értette mit és minek kéne tanulnia az állaton keresztül. Csak csendben néztem az asztallapot. Nem akartam elmondani neki, igazából miért is adtam neki a kaméleont. Végül is szerencsére férjecském nem firtatta tovább a dolgot. Azt mondta, megpróbál odafigyelni Gusztira. Bár azt is hozzátette, hogy nem hisz az ilyesmiben.
- Köszönöm. – mondtam vidáman és hozzábújtam férjemhez.
- Majd meglátod, hogy nem is olyan nehéz. És ha valamit nem tudsz, nyugodtan megkérdezhetsz engem. – mondtam vidáman.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 21 Május 2013 - 8:14

Nem igazán értettem, miért egy ilyen állatot kaptam. Rá is kérdeztem, mire asszonykám annyit mondott, hogy mert egy nagyobb állatra könnyű odafigyelni.
-Könnyű? Neked igen. - kortyoltam bele a kávémba. Megjegyezte, hogy Gusztáv nagyon szelíd és ragaszkodó típus.
-Azt vettem észre, még a fürdőben is utánam jön. - morogtam. Nem örültem ennek a túlzott ragaszkodásnak. Niiv szerint sokat tanulhattam a kaméleontól. Nem nagyon hittem ebben.
-Tanulhatok...aha...mégis mit és minek? - kérdeztem vissza, miközben az állat rátekeredett egy tollra és megindult felém.
-Na jó...megteszem amit szeretnél...megpróbálok odafigyelni rá. - ígértem meg, mert tudtam, hogy valami ilyesmit akar elérni azzal, hogy rám bízta Gusztávot.
-De nem nagyon hiszek ebben. - tettem hozzá.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 22 Május 2013 - 5:28-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Kedd 21 Május 2013 - 7:48

Shade észre se vette, hogy Gusztáv visszamászott mellé. Lemondóan sóhajtottam egyet, ez olyan jellemző volt. Ki tudja a kis állat mióta figyelte már férjemet. Shade nem értette, miért pont egy ilyen állatot vettem neki. Nehéz észrevenni, mert rejtőzködik és nagyon kicsi.
- Pont ezekért a tulajdonságaiért. – mondtam miközben leültem mellé a székre.
- Egy kutyára, vagy macskára könnyű odafigyelni. De egy ilyen apró kis állatra már sokkal nehezebb. Gusztávon keresztül tanulhatsz. – magyaráztam meg miért a kaméleon mellett döntöttem.
- Mindemellett nagyon szelíd, és úgy tűnik ragaszkodó is. – pillantottam a kis állatra, ami most lemászott a csészéről, egészen az asztal közepén lévő tollig. Rátekerte a farkát az íróeszközre és megpróbálta férjem felé húzni, inkább kevesebb mint több sikerrel.
- Egy kutya vagy macska már rég faképnél hagyott volna. Azt tekintik gazdájuknak akik törődnek velük. De Gusztáv más úgy tűnik. – tettem hozzá halvány mosollyal nézve a kis állat ténykedését.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 21 Május 2013 - 6:13

Asszonykám sértődötten elviharzott, csak mert nem figyeltem a kis dögre. Mély sóhajt követően nekiálltam újságot olvasni. Nem tudom mennyi idő telt el, de már az utolsó lapoknál jártam, amikor Niiv újra megjelent. Megjegyezte, hogy Gusztáv úgy is ragaszkodik hozzám, hogy rosszul bánok vele. Nem értettem miről beszél. Én nem bántam sehogy az állattal. Niiv az asztalt nézte, összehajtottam az napilapot, ekkor láttam, hogy a kaméleon a bögrém fülén üldögél.
-Nem is láttam, hogy itt van. - jegyeztem meg, szinte egybeolvadt a csészével.
-Miért pont egy kaméleont adtál? - kérdeztem kíváncsian, miközben kihúztam a mellettem lévő széket, utalva rá, hogy üljön le mellém.
-Nagyon kicsi, alig lehet észrevenni. És ha rápakolok néhány aktát? Odalapul az íróasztal tetejére. - morogtam.
-És maximum csak könyvjelzőnek lesz jó. - tettem hozzá.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 21 Május 2013 - 8:40-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Kedd 21 Május 2013 - 5:59

Shade hadilábon állt Gusztávval. A kis kaméleon folyton próbálkozott, de Shade minduntalan hidegen elutasította. Hiába mondtam férjemnek akármit, ő nem volt hajlandó nyitni a kis állat felé. Végül megharagudtam rá és elvonultam a szobámba. Nagyon megbántam hogy férjemnek ajándékoztam a kaméleont, úgy éreztem, akárki másnál jobb helyen lenne. Letelepedtem az ágyra az éjjeliszekrényemen lévő növényre tettem Gusztávot, és felvettem magam mellé Bercit. Ahogy gondolkoztam elnyomott az álom. Nem aludtam sokat, de mikor felébredtem kicsit visszatért a türelmem. Hiszen Shade engem is elég sok idő elteltével kedvelt meg. A növényre pillantottam és észrevettem, hogy Gusztáv nincs sehol. Felkeltem és kimentem a nappaliba, össze-vissza kerestem, de nem láttam sehol. Végül megtaláltam, megint férjem mellett telepedett le. Úgy tűnik nem akarta feladni ezt a barátkozás dolgot.
- Úgy látom még azok után is ragaszkodik hozzád, hogy ilyen rosszul bánsz vele. Legalább ezt értékelhetnéd. – mondtam lassan megcsóválva a fejem.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Hétf. 20 Május 2013 - 11:45

Nem fordítottam túlzott figyelmet Gusztávra. Én egyáltalán nem lelkesedtem az állatok iránt, úgy mint Niiv. Ő azt próbálta elérni, hogy legyek felelősségteljesebb. A felelősségvállalással nem voltak problémáim alapjáraton, hiszen egy egész Birodalomért feleltem. Volt benne gyakorlatom, hogy jó döntéseket hozzak. Viszont hiába a tapasztalat, az állatokkal és az emberekkel sokszor nem tudtam mit kezdeni. A szociális érzékem nem volt valami fejlett, de mindig úgy gondoltam, hogy egy vámpírnak nem is kell, hogy az legyen.
Lepöcköltem a csészém széléről a kaméleont, és iszogatni kezdtem a kávémat. Asszonykám persze rögtön megjegyzéseket tett. Arra próbált utalni, hogy bánhatnék az állattal kedvesebben, mert neki is vannak érzései. Nem gondoltam, hogy csak mert leszerelem a csésze széléről, már depresszióba zuhan. Niiv megint túlreagálta.
-Hol, olyan kicsi, el sem fér benne. - feleltem, mintha az ilyesmi méretfüggő lett volna. Niiv belekezdett egy mondatba, kíváncsian néztem fel rá, de nem fejezte be. Ehelyett mérgesen elviharzott Gusztávval az ujján. Értetlenül néztem utána, nem tudtam hova tenni a kirohanását. Ehelyett mélyet sóhajtottam.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 21 Május 2013 - 8:39-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Hétf. 20 Május 2013 - 10:43

Shade oda se figyelt arra amit mondtam. Az újságot olvasgatta, aztán lepöckölte Gusztávot a bögréjéről és megjegyezte, hogy ez csak egy morzsányi kis valami. Mintha csak azt mondta volna egy ekkora lénnyel foglalkozni sem érdemes.
- Egy ilyen apró kis valaminek is vannak érzései. – mondtam, miközben a kezembe vettem az elkeseredett kis kaméleont és gyengéden megsimogattam egyik ujjammal.
- Ha egy ilyen aprócska kis állatról se tudsz gondoskodni akkor mégis….tudod mit? Hagyjuk. – mondtam mérgesen, aztán letettem az ölemből Bercit és a kaméleonnal együtt kiviharzottam a konyhából. Sajnáltam szegény kis állatot. Berci vígan ugrált utánam egészen a hálóig. Leültem az ágyra és az éjjeliszekrényen lévő növényre tettem Gusztit. Párszor még megsimogattam, hogy megnyugtassam szegényt. Az járt a fejemben, hogy nagyon jó döntés volt, hogy nem szülök gyereket Shade-nek. Ha még egy ilyen apró kis állatra se tud odafigyelni, akkor egy gyerekkel meg sem szabad próbálkozni. Egy baba ennél ezerszer több felelősséggel, és odafigyeléssel jár.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Hétf. 20 Május 2013 - 10:26

Gusztáv tapadt, mint légy a légypapírra. Bármerre mentem, ő megjelent. Kezdett bosszantani, de még volt türelmem. Annyira igyekeztem elkerülni, hogy fel sem merült, hogy ennek enni is kell adni valamit. Niiv emlékeztetett időnként, hogy lökjek már neki valami tápot. Aztán egyik reggel komolyra fordította a dolgot és valamit magyarázott, de jobban érdekelt a reggeli újság, mint a kiselőadás, "hogyan tartsunk kaméleont" címmel.
-Aha. - mondtam, miután lepöcköltem kicsit a dögöt a bögrém széléről, majd belekortyoltam a forró feketébe. Asszonykám eközben a nyulat simogatta. Az elmúlt napokban folyton a kis szőrmókkal foglalkozott, már amikor nem azt leste, én mit kezdek Gusztávval.
-Niiv, egy morzsányi nagyságú állatról beszélünk... - vontam meg a vállamat. Semmi felelősségérzet nem volt bennem az állat iránt.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 21 Május 2013 - 8:38-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Hétf. 20 Május 2013 - 10:04

Shade nem túlzottan örült Gusztávnak, és nem értette miért kéne megtanulnia valakiről gondoskodni.
- Hidd el ez fontos dolog. – mondtam komolyan nézve férjemre. Nem akartam elmondani neki, de valamilyen szinten abban reménykedtem, ha egy ilyen kis állatról megtanul gondoskodni, vagy legalább figyelni rá, akkor talán érdemes meggondolnom ezt a gyerek dolgot. Shade végül úgy döntött nem dobja ki én pedig helyeslően bólintottam.
A következő napokban figyeltem férjemet. Gusztáv nem teketóriázott, azonnal megkedvelte Shade-et és próbált barátkozni új gazdájával. Ám férjem inkább úgy csinált, mintha a kis állat ott se lenne. Sőt néha mintha idegesítette volna a kaméleon. Folyton rá kellett szólnom, hogy adjon neki enni, vagy inni és hasonlók, magától ez eszébe se jutott volna. De adtam időt férjemnek. Tudtam, hogy nála nem megy ez olyan simán, mint nálam.
- Shade. Gusztáv azért van folyton a szemed előtt, mert nyit feléd, és szeretné a figyelnél rá is. Azzal hogy átnézel rajta, csak rontasz a helyzeten. – magyaráztam egyik reggel férjemnek, mikor Gusztáv a kávéscsészéje mellett telepedett le.
- Ha te is nyitsz felé és elkezdesz vele kicsit törődni, akkor nem fog ennyire kétségbeesetten próbálkozni, mert akkor biztonságban fogja érezni magát. – tettem hozzá halvány mosollyal méregetve a kis kaméleont. Berci az ölemben pihent. Egyszerűen nem tudtam megállni hogy ne simogassam folyton, bár tudtam, hogy így esélyes, hogy elkényeztetem.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Hétf. 20 Május 2013 - 9:43

Niiv kérdésemre elmagyarázta, miért is kaptam a kis állatot.
-Jah, látványos. - jegyeztem meg, amikor Gusztáv már majdnem teljesen eltűnt a kezemből. Asszonykám úgy gondolta, ha kapok egy saját kis dögöt, akkor megtanulom, milyen valakiről gondoskodni.
-Ezt értem, de miért kéne nekem ilyet tanulnom. Nincs rá szükségem. - magyaráztam határozottan. Az éjjeli szekrényhez léptem, és a tetejére raktam a kaméleont.
-De nem dobom ki. - tettem hozzá. Biztos zokon vette volna, ha kihajítom, bár ha láthatatlan, akkor nem is venné észre.
A következő néhány napban Gusztáv szabályosan rám tapadt. Mindenütt ott volt. A fürdőkád szélén, a kávés csészém mellett, de még a párnám szélére is rácsimpaszkodott. Nem tetszett ez a fajta tapadás, de próbáltam elviselni, mivel Niivtől kaptam és nem akartam veszekedést egy köpés nagyságú dög miatt. Néha erős volt a kísértés, hogy rányomjam az ujjam és rajta tartsam, míg ki nem lapul, de sikerült megállnom, hogy ne nyírjam ki.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 21 Május 2013 - 8:36-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Hétf. 20 Május 2013 - 9:28

Shade magában valami állatkertről morgott, de nem is figyeltem rá. Befutottam a vendégszobába aztán vissza férjemhez. A kezébe adtam az ajándékomat, ami egy apró kis kaméleon volt. Shade meg is jegyezte hogy nagyon kicsi.
- Igen, mert még kölyök. Majd később már nagyobb lesz. – mondtam vidáman. Shade megkérdezte mire jó, mire elmosolyodtam.
- Nézd! – mutattam a tenyerére. De hiába, már alig látszott a kis kaméleon, hiszen felvette Shade bőrének színét. Csak érezhette hogy ott van a kezében.
- Gusztáv nagyon kis ügyes. Mindig olyan színűvé válik, amilyen a környezete, így nehezen tudják kiszúrni. – magyaráztam vidáman.
- Arra gondoltam, hogy Gusztávon keresztül megtanulhatod, milyen gondoskodni valamiről, vagy valakiről. – mosolyodtam el.
- Sokat tanulhatsz általa. – tettem hozzá vidáman.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Hétf. 20 Május 2013 - 9:13

Nagyapám ajándéka telitalálat volt. Niivnek nagyon tetszett. Alig bírt betelni vele. Gyorsan megitatta, megetette, és szemmel láthatóan a kis füles nem bánta. Gyorsan eltüntette a répát, amit asszonykám odaadott neki.
-De...nagyon. - feleltem Niiv kérdésére.
-Most már van nyulad, macskád, denevéred meg Miksád...kész állatkert. - morogtam kicsit remélve, hogy több jószág nem kerül hozzánk. Legalábbis egy jó ideig nem. Aztán hirtelen felpattant és eltűnt a vendégszobába. Értetlenül néztem utána. Kis idővel később visszatért sunyi mosollyal az arcán. Láttam rajta, hogy készül valamire, de elképzelésem sem volt arról, hogy mire. Megfogta a kezem, és valamit beletett.
-Ööö.. - néztem a tenyeremre. Azt mondta, hogy Gusztáv a neve és hogy egy kaméleon. Nekem szánta.
-Ez alig nagyobb egy köpetnél. - jegyeztem meg.
-És...és ez, mire való? - kérdeztem kíváncsian, ha már azt mondta, hogy vigyáznom kell rá, mert nagyon hasznos.
-Amúgy....köszönöm. - tettem hozzá.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 21 Május 2013 - 8:35-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

2 / 19 oldal Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Vissza az elejére