Welcome to Noctis

Háború tört ki a vérivók és a boszorkányok között. Narlen városa elbukott, és Boszorkányföld egy része vámpír kézre került. Theradin a harcok kezdete előtt békét kötött a vérszívókkal, így a város megőrizhette függetlenségét.
Eközben északon a Démonok Birodalma megerősödött és kihasználva szomszédai csatározásait elfoglalta Boszorkányföld északi, kimérák és transmopheusok lakta területeit. A határvonalak átrendeződtek, ezért a vadászokra nagyobb szükség van, mint valaha.

• • •

Lépj be Noctis világába, ismerd meg a napfényes, varázslatos Nyugatot, az egykori Boszorkányföldet - Shalmaeron provinciáját, vagy a misztikus, sámánok lakta Sellarya szigetét. Barangold be a veszélyes, sötét Keletet, ahol vérivók és halandók élnek. Ismerd meg Caelestis hegyvidékeit, a délen fekvő elfek lakta Lamuriont, vagy a sárkányidomítók és a valkűrök otthonát, a messzi fagyos Valachiát. És ha még futja az erődből, utazd át az ismeretlen északi földet, Diabolus Glebát, a démonok hazáját.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

CHATBOX

Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 1 rejtett és 1 vendég

Garew Towryk

A legtöbb felhasználó (19 fő) Szomb. 24 Nov. 2018 - 3:35-kor volt itt.

Fenyvesek útja

3 / 19 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next

Go down

Re: Fenyvesek útja

Témanyitás by Niiv von Narrath on Hétf. 20 Május 2013 - 9:01

Shade hallani se akart arról, hogy a baldachint felakasszuk az ágyunk fölé, és úgy őszintén én sem vágytam rá, hogy egy nagy rózsaszín giccs takarásában aludjak. Visszagyömöszöltem a helyére a az anyagot, aztán Shade egy dobozt adott a kezembe. Barnabas papától kaptam.
- Az enyém? – pillantottam férjemre, aztán mikor belenéztem a dobozba kis híján elolvadtam.
- Istenem de édes vagy! – vettem ki a nyuszit. Olyan kis puha és selymes volt. Megsimogattam aztán a konyhába mentem vele, elővettem egy répát és odaadtam neki, hogy egyen.
- Szegénykém. Nagyon rossz lehetett abban a dobozban egészen idáig. – mondtam megsimogatva a kis állatot. Egy kis tálban vizet is tettem elé. Nem kellett sokat noszogatni, azonnal nekiesett az ételnek.
- Jajj Shade! Hát nem aranyos? – pillantottam férjemre olvadozva.
-Berci! Ez lesz a neve. – mondtam vidáman, letelepedtem mellé a földre és simogatni kezdtem, miközben a répát majszolta.
- Erről jut eszembe…- pillantottam férjemre.
- Én is szeretnék adni neked valamit. – mondtam sunyi mosollyal az arcomon. Felkeltem a földről és bementem a vendégszobába, aztán a markomat összezárva mentem vissza a férjemhez. Egyik kezemmel megfogtam a kezét, aztán beletettem azt ami a markomban volt.
- Ő itt Gusztáv. – mondtam mosolyogva. Egy bébi kaméleon volt az.
- Mostantól a tiéd. Vigyázz rá nagyon, hasznos kis állat. – mondtam vidáman és férjem arcát fürkésztem.

"Egy szép napon majd hivatalosan is elismerik, hogy amit mi valóságnak kereszteltünk el, az még inkább illúzió, mint az álmok világa."

Mortalis

Niiv von Narrath

Rangom : nomades, noctis reginae

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Shade von Narrath on Hétf. 20 Május 2013 - 8:31

Karmen fotóit látva Niiv nagyon megörült. Meg is jegyezte, hogyha újra keresztbe tesz az öreg, akkor megbánja. Majd megfogott egy nagy dobozt, és bontogatni kezdte. Hamar előkerült valami rózsaszín. Megkérdezte, hogy felakasztjuk-e az ágyunk fölé.
-Ezt a szörnyűséget. Biztos nem! - feleltem. Azt sem tudtam mi a fene az, nem hogy még akasztgassam is valahová, főleg nem az ágyam fölé. Körülnéztem, és észrevettem, hogy az egyik doboz megmozdul. Érdeklődve léptem közelebb.
-Hm...ezt Barnabastól kaptad. - kaptam le a többi tetejéről.
-Azt írja, hogy "Üdvözlet a családba, egy kis apróság Niivnek" - olvastam fel a rajta lógó kártyát. Felnyitottam a doboz tetejét, két szem villanásából rögtön tudtam, mi van benne.
-A fenében is...- morogtam.
-Ez pont neked való. - raktam a kezébe a dobozt, amiben egy kölyökfüles volt. Pont egy ilyen hiányzott még a gyűjteményéhez.

Spoiler:

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 21 Május 2013 - 8:33-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Rangom : noctis archos

http://noctis-parvulus.forummotion.com

Témanyitás by Niiv von Narrath on Hétf. 20 Május 2013 - 8:11

Shade felvetette kérdésemre, hogy kicsomagolhatnánk azt a rengeteg ajándékot, amit kaptunk. Mikor végignézett a színes dobozhalmokon, megkérdezte mindet meg kell-e tartanunk. Épp nyitottam válaszra a számat mikor megjelent Karmen. Megerősítette férjemet, hogy meg kell tartanunk az ajándékokat és hozott néhány igen kellemes meglepetést mellé.
- Áááá! Ezekkel élete végéig sakkban tudom tartani az öreget! – mondtam diadalittas mosollyal az arcomon.
- Még egy stikli és hetente megjelenik egy kép ezek közül a napilapokban. – mondtam elégedetten, aztán megfogtam egy csomagot és kibontottam. Egy nagy rózsaszín valami lapult benne. Kihúztam a dobozból, mire rájöttem, hogy az egy nagy, rózsaszín, giccses baldachin.
- Na? Mit gondolsz Shade? Akasszuk fel az ágyunk fölé? – hecceltem kicsit férjemet.

"Egy szép napon majd hivatalosan is elismerik, hogy amit mi valóságnak kereszteltünk el, az még inkább illúzió, mint az álmok világa."

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Hétf. 20 Május 2013 - 7:50

Örültem, hogy Niiv újra fiatal volt, kemény lett volna így visszavinnem Bradenburgba. Ő is örült, hogy vége van. El is határozta, hogy az elkövetkező napokat pihenéssel fogja tölteni, majd megkérdezte, hogy mit csináljunk.
-Hm...talán megnézhetnénk, hogy miket kaptunk. - vetettem fel az ötletet. Mindenfelé dobozok sorakoztak.
-Amúgy, ezt mindet meg kell tartanunk? - kérdeztem kíváncsian.
-Még szép, hogy meg... - szólt mögülem egy ismerős hang. Karmen állt az ajtóba, jött megnézni minket. Az első, ami megfordult a fejemben, hogy még jó, hogy nem 10 perccel ezelőtt lépett be.
-Azért jöttem, hogy megmutassam a képeket. - nevette el magát, majd a kezembe nyomta az esküvői fotók egy részét. Nem tudtam, miért nekem adja oda, de amikor megláttam, hogy ki van rajta, halványan elmosolyodtam. A drága bácsikám volt rajta, feküdt a földön, egy felmosót ölelgetett, a gatyája és a cipőjét lelopták róla, így elővillant a szívecskés alsója. És ez még nem lett volna elég vicces, valaki telerajzolta filccel a fejét - szakáll, bajusz és egy nagy L díszelgett a homlokán. A másik fotón látszódott, hogy nem csak egy betűt firkáltak oda, hanem rákörmölték a Lúzer feliratot.
-Ezt nézd Niiv. - nyújtottam oda.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 21 Május 2013 - 8:31-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Hétf. 20 Május 2013 - 7:29

Bosszankodásomra Shade átölelt és megsimította a hajam. Azt mondta nézzem a jó oldalát. Rosszabb lett volna, ha a nászéjszakánk előtt öregszem meg, mert akkor legfeljebb kártyáztunk volna egész éjszaka.
- Én nem kártyáztam volna. Inkább aludtam volna, amilyen gyengének éreztem magam. – mondtam kuncogva.
- Túl öreg voltam már a virrasztáshoz. – tettem hozzá.
- De már vége. És most egy hét pihenés és semmittevés következik. – mondtam vidáman.
- Mit csináljunk? – pillantottam férjemre.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Hétf. 20 Május 2013 - 7:14

Niiv azzal nyugtatott, hogy már egész jól kiigazodok rajta. Mégsem éreztem úgy. Nekem a nomádok megfejthetetlenek voltak és azok is maradnak. Bár, ahhoz képest, hogy álltam hozzá a labirintus elején, valóban fejlődtem. Közben asszonykám fokozatosan fiatalodott, ahogy múlt a szer hatása. Órákkal később visszanyerte az eredeti külsejét. Még egy ideig bosszankodott Brae tévedés miatt, de végeredményben örült, hogy újra a régi.
-Azért lássuk be, jobb, hogy a nászéjszaka után öregedtél meg és nem előtte. - jegyeztem meg, miközben magamhoz öleltem, és végigsimítottam a haján.
-Szerintem maximum átkártyáztuk volna a hajnalt. - tettem hozzá.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 21 Május 2013 - 8:29-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Hétf. 20 Május 2013 - 7:00

Mikor elmagyaráztam Shade-nek milyen bonyolult is ez az érzelmi dolog a nomádoknál, sóhajtott és azt mondta, tudta hogy ez reménytelen.
- Dehogyis az! Hiszen, már egészen kiigazodsz rajtam. – nyugtattam meg mosolyogva. Visszaültem a székbe, és fél óra múlva már fiatalodni is kezdtem. Most hogy már egyre jobban éreztem magam, volt erőm bosszankodni is. Férjem azt mondta, Brae biztos nem gondolta, hogy így fog rám hatni a gyógyszer, mert nem sűrűn csinál nomádoknak orvosságot.
- Lehet. De ez roppant kellemetlen…- mondtam elhúzott szájjal. Nem volt túl nagy gond, mert folyamatosan fiatalodtam vissza, de azért bosszantó volt a dolog. Pár óra múlva már újra 22 évesnek néztem ki. Ahogy belenéztem a tükörbe megnyugodtam. Férjemhez sétáltam és megöleltem.
- Remélem legközelebb csak 50 év múlva fogok így kinézni. – mondtam durcásan, miközben a vállára hajtottam a fejem.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Hétf. 20 Május 2013 - 6:26

Niiv magyarázni kezdte, milyen bonyolultak is a nomádok. Sejtettem, hisz Niiv sem egyszerű eset. Lelki váltásai az időjáráshoz hasonlatosak. De ő azt állította, ha egy rövid időre olyan lennék, mint ő, akkor sem érteném meg őket soha.
-Ah, tudtam hogy reménytelen ügy. - sóhajtottam egyet. Niiv lepihent, én meg még elidőztem odakint. Amikor beléptem a szobába, asszonykám fiatalabbnak látszott, mint fél órával ezelőtt. Gondoltam, biztos múlik a szer hatása. Meg is jegyeztem, hogy fiatalod. Megtapogatta az arcát és ő is erre a következtetésre jutott. Hozzátette, hogy ha visszamegyünk Bradenburgba megszidja a banyát, amiért rossz gyógyszert adott neki.
-Szerintem ő sem tudta, hogy hat rád. Nem sok nomádnak készített még gyógyszert. - mondtam.
-Még jó, hogy nem tartós. - tettem hozzá. Az már tényleg durva lett volna, ha néhány antigyerek-bogyó miatt kiesik neki egy laza ötven év.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Május 2013 - 11:34-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Hétf. 20 Május 2013 - 6:08

Shade arra volt igazán kíváncsi hogyan működünk, tudtam hogy a lelkivilágunkat nem tudja megérteni.
- Hát az nem egyszerű, legalábbis neked biztos nem. Ha emberré is válnál kis időre, akkor is csak egy szilánkját tudnád megérteni pontosan. Nem egyetlen séma szerint működünk. Mindenki másmilyen. Mindenki mást tart igazán fontosnak. Némelyik nomádon még én magam sem igazodok ki. – mondtam kuncogva.
- De azt meg tudod jegyezni, hogy mi esik jól és mi nem. Szóval ezért nem kell emberré válnod, egyszerűen csak oda kell figyelned. – mondtam halkan.
Nem tudtam annyit enni, mint fiatalon, és ahogy az asztalnál ültem elgondolkoztam. Tudtam, hogy pár évtized és ilyen öreg leszek. Nem szerettem volna férjem terhére lenni, hiszen ő sosem öregszik meg. Az idősek gondozásához meg nagyon kevesen értenek, és még kevesebb személynek van türelme hozzá. Amúgy is, ki akarna együtt lenni egy ilyen öreglánnyal, ha egyszer örökké fiatal marad. Így megbeszéltem vele, ha így megöregszem akkor visszajövök ide Valkyriába. Jobb ez így mindkettőnknek. Shade nem ellenkezett, így ezt letudtam. Visszacsoszogtam a hintaszékhez és leültem. Ahogy hintáztam, szinte elnyomott az álom. Arra ébredtem, hogy Shade azt mondja fiatalodok.
- Tényleg? – simítottam végig tenyeremet az arcomon. Valóban, mintha már simább lett volna az arcom. Ráadásul a hajam is sötétült vissza. A közérzetem is javulni kezdett, mintha kezdett volna visszaszállni belém az erő.
- Azt hiszem hamarosan újra minden rendben lesz. – mosolyodtam el halványan.
- Ha hazamegyünk leszidom Braesast. És azt hiszem nem veszek be többet egy szemet se abból a bogyóból. – bosszankodtam magamban.
- Mi a fenéért nem mondta, hogy ilyen mellékhatásai vannak? – kezdtem belelovalni magam. A hangom egyre tisztábban csengett.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Hétf. 20 Május 2013 - 5:45

Asszonykámat érdekelte, milyen dolgokra lennék kíváncsi.
-Arra például, hogyan működtök. - válaszoltam. Niiv is, mint a nomádok általában - nagyon emocionális volt, és néha irreálisan viselkedett, legalábbis vámpírlogika szerint. Nehezen igazodtam ki rajta. Azt nem bántam volna, na egyszerűbben megértem őt.
Niiv nem evett sokat, az étel felét a tányéron hagyta. Majd felkelt és azt mondta, ha ilyen idős lesz igazából is, akkor haza fog költözni. Nem akar a terhemre lenni.
-Rendben. De addig még sok idő van. Ráérünk ezzel. - mondtam, majd figyeltem, ahogy öregesen visszabotorkál a hintaszékbe. Én még kint maradtam, töltöttem magamnak egy csésze kávét. Leültem az asztalhoz és lassan eliszogattam. Közben rágyújtottam egy szálra, és kényelmesen elszívtam. Ezután felkeltem és visszasétáltam a szobába.
-Niiv, mintha fiatalodnál. - jegyeztem meg, amikor észrevettem, hogy a feje, már nem olyan ősz, és az arca is kisimultabb lett.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Május 2013 - 11:32-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Hétf. 20 Május 2013 - 3:59

Shade azt mondta nem vágyik az ételekre, amiket én eszek, de kíváncsi lenne néhány dologra. - Például mire? – néztem rá érdeklődve. Azt tudtam, hogy a beavatásukig rendes ételt is ehetnek, de elképzelni se tudtam, vajon mire lehet kíváncsi az emberi létből. Megéheztem és fel akartam kelni a hintaszékből, de nem sikerült. Megkértem Shade-et hogy segítsen fel, ő pedig megfogta a karomat és felhúzott. A konyha felé csoszogtam, mire megjegyezte, hogy tényleg kemény dolog ez az öregedés. - Nem is gondoltam hogy ennyire legyengülök majd öregen. – mondtam elhúzott szájjal. Leültem a konyhában és eszegetni kezdtem, de csak annyi fért belém, mint egy madárba. - És a hű de nagy étvágyam is elmegy úgy néz ki. – jegyeztem meg, a tányért nézve. Az az adag amit én vígan be tudtam vágni most túlságosan is soknak bizonyult. A felét meghagytam. Kis ideig csak elgondolkozva ültem, aztán nehézkesen felkeltem és férjemhez csoszogtam. - Még mielőtt így lerobbanok elválnak az útjaink. – mondtam kissé szomorkásan. - Ezzel nem akarnálak terhelni. Inkább visszajövök ide Valkyriába, te meg majd keress magadnak egy olyan feleséget, aki sokáig fiatal marad. - mondtam, és visszaültem a hintaszékbe.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Hétf. 20 Május 2013 - 0:48

Ráakasztottam egy szemüveget, és a látása hirtelen megjavult.
-Nagyon hasznos találmány. - mondtam elismerően. Megjegyeztem, hogy igaz, hogy nem öregszem, mégis vannak hátrányai is a vámpírlétnek.
-Amikor megszületünk nem csak vért iszunk. A beavatásig emberi ételeket is tudunk fogyasztani, mint ti. - magyaráztam asszonykámnak.
-Persze én gyerekkoromban is inkább vért ittam. - vontam meg kicsit a vállamat.
-Nem vágyok ilyesmire...inkább csak kíváncsi lennék egy-két dologra. - válaszoltam.
Niiv közben megéhezett, hangosan korgott a gyomra. Meg akart indulni a konyha felé, hogy bekapjon valamit, de nem bírt kikelni a hintaszékből. Megfogtam a karját és felsegítettem.
-Tényleg nagyon kemény nálatok ez az öregség. - figyeltem, ahogy csoszog kifelé.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Május 2013 - 11:31-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Hétf. 20 Május 2013 - 0:23

Shade megjegyezte, hogy 70 év az nem is sok…náluk.
- Na igen. Nálatok ez szinte nem is idő. De nálunk…ez már az élet vége. Mi kevés ideig élünk. – mondtam elhúzott szájjal. Megjegyeztem, hogy már a szemem se jó, mire egy mamiknak való szemüveget adott rám.
- Most már jobb. – mondtam halvány mosollyal. Kicsit irigyeltem férjecskémet, hogy sose öregszik meg és ennek hangot is adtam. Ő viszont megjegyezte, hogy cserébe azért sok más dologról le kell mondania.
- A napfényt még megértem…de talán vágysz azokra az ételekre amiket én fogyasztok? – pillantottam rá mosolyogva.
- Mondjuk azt nem tudom, hogy tudnék-e vámpírként élni. Ha annak születsz akkor azt szokod meg, de én ember vagyok. Ha most átváltoznék, akkor lehet úgy érezném, hogy már nem is élhetek…- mondtam elgondolkozva. Aztán megkordult a gyomrom, jelezve, hogy ideje lenne ennem valamit. Megkapaszkodtam a szék karfájában, de hiába. A hintaszékből nehéz volt felállni.
- Shade? Megkérhetlek hogy húzz fel? Túl öreg vagyok már ahhoz, hogy csak úgy fel tudjak állni. – csóváltam meg a fejem.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Vas. 19 Május 2013 - 23:39

Kérdésemre Niiv azt mondta, hogy olyan 70 évesnek érzi magát.
-Az nem is olyan sok. - jegyeztem meg, majd elgondolkodtam.
-Legalábbis nálunk nem..- tettem hozzá. Szemmel láthatóan a nomádoknál ez rengeteg idő volt, és látványos volt a testi elváltozás is. Hozzátette, hogy a látása is romlott.
-Akkor ez biztos erre való. - lóbáltam meg egy vastag fekete keretes sztk-s szemüveget. Felkeltem az ágy széléről és a hintaszék mellé léptem, majd ráadtam a szemüveget. Ettől még nagyanyásabb külseje lett, de remélhetőleg jobban látott vele.
Megjegyezte, hogy nekem jó, mert sose robbanok úgy le, mint ő. Valóban nem kellett félnem attól, hogy megöregszem.
-Igaz...megvannak a vámpírság előnyei...- mondtam.
-De a hátrányai is...nem mehetünk napra, nem ehetünk olyan ételeket, mint ti... - soroltam fel párat a sok közül.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Május 2013 - 11:30-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Vas. 19 Május 2013 - 23:26

Fájt minden tagom, így inkább leültem. Larissa küldött egy hintaszéket, így abba telepedtem bele.
- Legalább Sirius felesége valami tényleg hasznosat küldött. – mondtam elhúzott szájjal, mikor eszembe jutott a koporsó. Lassan hintáztattam magam a székben, mikor férjem megkérdezte, hogy hány éves lehetek most.
- Nem is tudom…olyan 70 körül érzem magam. – mondtam elgondolkodva.
- De nem gondoltam volna, hogy az öregség ilyen nehéz. – tettem hozzá elhúzott szájjal.
- Egy csomó mindent úgy érzem képtelen lennék megcsinálni. Például futni, vagy olyan munkát csinálni amihez kell a szemem. Határozottan rosszabbul látok. – magyaráztam hunyorogva.
- Szerencséd van, hogy te sosem öregedsz meg. – pillantottam férjemre.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Vas. 19 Május 2013 - 23:06

Válaszomra Niiv először meglepetten nézett rám, mintha nem egészen ezt a választ várta volna. Aztán elmosolyodott. Megjegyezte, hogy legalább az unokáink kedvelni fogják még így lerobbanva, ráncosan is.
-Unokák? - kérdeztem vissza. Nem igazán értettem, ha gyerekeink nem lesznek, unokáink honnan lennének? Ő határozottan a tudtomra adta, hogy csak mert trónörökös kell, kötelességből nem fog szülni, ezt oldjam meg a következő nejemmel. Míg ezen tűnődtem Niiv a hátára meg a lábára panaszkodott, majd ülőhelyet keresett magának. Emlékszem mesélték, hogy az ilyen vén csontoknak, mint amilyen most asszonykám is, már minden fájogat. Alig, hogy leült kiszúrtam a nászajándékok között egy hintaszéket is, amit Sirius felesége, Larissa küldött. Leültem az ágy szélére és feleségemet méregettem.
-Te amúgy most hány éves lehetsz? - kérdeztem kíváncsian.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Május 2013 - 11:29-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Vas. 19 Május 2013 - 11:05

Brae elmagyarázta miért öregedtem meg ennyire egy éjszaka alatt, és azt mondta pár nap múlva ez az egész rémálom elmúlik. Mikor kérdőre vontam csak annyit felelt, nem gondolta hogy ilyesmi lesz. Valahogy fura volt nekem a banya, de ez volt most a legkisebb gondom. Férjemhez csoszogtam és vázoltam neki a helyzetet, hogy pár évtized és én ilyen leszek. Ő viszont úgy tűnt nem tulajdonít túl nagy jelentőséget a dolognak. Azt mondta kedves arcú öreglány leszek. Egy pillanatig döbbenten néztem rá, aztán elmosolyodtam, legalább a fogaim még megvoltak.
- Akkor az unokáink biztosan kedvelni fognak. - mondtam még mindig férjem kezét fogva. Nagyon sokat jelentett nekem, hogy nem úgy reagált, ahogy én gondoltam.
- De azt hiszem, nekem le kell ülnöm…nagyon fáj a lábam meg a derekam. – mondtam elhúzott szájjal.
- Nem is olyan egyszerű ez az öregség. – tettem hozzá sóhajtva miközben leültem egy székre.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Vas. 19 Május 2013 - 10:52

Jó ötlet volt Brae-t hívni, mert sikerült kicsalogatnia Niivet a fürdőből. A banya annyit felelt a kérdésére, hogy nem gondolta, hogy ilyen hatása lesz a gyógyszernek rá. Megnyugtató volt hallani, hogy pár nap és a nomádlány visszafiatalodik. Látta Braesas, hogy itt már nincs dolga, ezért magunkra hagyott. Asszonykám öregesen kicsoszogott a mosdóból és megállt előttem, megfogta a kezemet és feltette a nagy kérdést. Tudtam eddig is, hogy Niiv idővel megöregszik és majd meghal, ahogy minden nomád. Mégsem akartam belőle vámpírt csinálni. Ahogy kérte, alaposan végignéztem rajta, majd mélyet sóhajtottam.
-Biztos. - feleltem.
-Amúgy meg kedves arcú öregasszony lesz belőled. - tettem hozzá.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Május 2013 - 11:27-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Vas. 19 Május 2013 - 10:31

Shade arra kért hogy engedjem be, de én féltem…féltem, ha meglát így öregen akkor többé nem fog kedvelni. Féltem, ha meglát így meg fogja bánni hogy elvett. Elvégre, ez a jövőnk. Én pár évtized múlva így fogok kinézni. Ő viszont örökké fiatal marad. Most először fogant meg bennem a gondolat, hogy talán hiba volt. Hiszen hogy várhatom el tőle – aki nem ismeri az öregséget – hogy megértse, én nem élek örökké. Én elsorvadok és megszűnök létezni. A gondolatmenetemet Braesas hangja szakította félbe. A banya azt mondta, a hirtelen öregedés a tabletták hatása amit adott. Azt mondta pár nap és elmúlik.
- Miért nem szóltál nekem erről?- mondtam az ajtó másik oldaláról. Aztán ahogy teltek a percek rájöttem, ez így talán jobb is. Legalább Shade megtudja mire vállalkozott. Lassan kinyitottam az ajtót és férjemhez sétáltam.
- Shade…most nézz meg jól. - mondtam megfogva a kezét.
- Pár évtized múlva így fogunk kinézni. Biztos, hogy ezt akarod? – pillantottam rá.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Vas. 19 Május 2013 - 2:31

Niiv magára zárta a fürdő ajtaját, és nem akart beengedni, hiába kopogtam. Azt akarta, hogy menjek el. Nem akarta, hogy így lássam.
-Na, ne csináld már...engedj be. - kértem újra.
-Vagy gyere ki... - tette hozzá. Különösnek találtam ezt a hirtelen öregedést. Hirtelen eszembe jutott Braesas.
-Niiv, idehívom Brae-t, ő biztos tud segíteni. - magyaráztam kétségbeesett feleségemnek. Alig, hogy kimondtam a banya nevét, nem sokkal rá feltűnt a szobába. Gyorsan felvázoltam neki a helyzetet, de nem tűnt meglepettnek.
-Oh....értem. - ennyit felelt, majd odaállt az ajtó mellé és elmagyarázta Niivnek, hogy ez csak átmeneti állapot. Az árnybanya korábban bogyókat adott asszonykámnak, annak a mellékhatása jelentkezett most nála. Legalábbis ezt állította.
-Egy-két nap múlva újra fiatal leszel. - mondta határozottan.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Május 2013 - 11:26-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Vas. 19 Május 2013 - 2:18

Pánikba estem mikor megláttam magam a fürdőszobatükörben. Lerogytam a kád szélére és azt mondogattam magamban, hogy ez nem lehet igaz, de valahol tudtam, hogy ez nagyon is a valóság. Kis idő után hallottam férjem hangját az ajtón kívülről. Azt kérte engedjem be, de nekem eszem ágában sem volt. Ha Shade meglát ennyire öregen, és csúnyán, akkor soha többé nem akar majd látni. Ő egy vámpír, sosem öregszik. Neki ez nem természetes. Ez még nekem se volt az.
- Shade…menj el most kérlek. – léptem az ajtóhoz.
- Nem szeretném ha bejönnél…- tettem hozzá. Arra gondoltam majd csak kitalálok valamit. Talán kimászok az ablakon és átszökök Jar-hoz, hátha tud segíteni. De ekkor jöttem rá, hogy túl öreg vagyok ahhoz, hogy csak úgy ki tudjak mászni az ablakon.
- Miért történik ez? – keseredtem el újra.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Vas. 19 Május 2013 - 1:44

Az én szép, fiatal feleségem reggel egy idős asszonnyá öregedett. Alig néhány óra telt csak el, mégis, mintha évtizedeket aludtunk volna át. Ahogy néztem őt, nagyon szokatlan volt, hiszen nálunk, vámpíroknál nem sokat élik meg, hogy ilyen idős külsejük legyen. Vagy meghalnak vagy jóval előbb teljes vámpírrá válnak és nem öregednek tovább. Tudtam, hogy én soha nem fogok így kinézni. Fura volt látni, hogy alig néhány évtized múlva ő viszont igen. Kezdtem érteni a nagyi miért volt ennyire ellene a házasságunknak és miért támogatja, hogy a saját fajtánkból válasszunk magunknak asszonyt. Feleségem pánikba esett és beviharzott a fürdőbe. Hangos sikolya jelezte a döbbenetét. Felkeltem, magamra kaptam az alsóm és be akartam menni utána, de az ajtó zárva volt.
-Niiv...nyisd ki. - kopogtam be.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 19 Május 2013 - 2:58-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Vas. 19 Május 2013 - 1:24

Shade-hez bújtam. Olyan fáradt voltam, olyan gyengének éreztem magam. Megkértem, hogy inkább maradjunk ágyban, de ő furán viselkedett. Kinyitottam a szemeimet és felnéztem rá. Ekkor döbbentem meg először. Egy hajtincsem a szemem elé csúszott, és…fehér volt. Felültem és a szemem elé húztam egy adag hajam. Teljesen megőszültem. De ami még ennél is ijesztőbb volt az a kezem volt. Olyan volt, mint egy vénasszony keze. Az arcomhoz nyúltam, ekkor már kezdtem pánikolni. Tapintás alapján az arcom is inkább egy öregasszonyé volt, mint egy 22 éves fiatal nőé.
- Mi- mi történt velem? – nyögtem öreges hangon. Kikászálódtam az ágyból, és átsétáltam a fürdőbe, hogy megnézzem magam a tükörben. Reménykedtem benne hogy csak képzelődöm, de amikor megláttam magam…
- Ááááááááááááááááááááá! - sikítottam, aztán bevágtam az ajtót és kulcsra zártam. Bepánikoltam és nem akartam, hogy akárki is lásson, ilyen állapotban.
- Ez nem igaz, ez nem lehet igaz! Ez-ez nem lehetek én…- motyogtam halkan. A kád szélére ülve. Egy éjszaka alatt 70 éves öregasszonnyá váltam. Tehetetlenségemben a kezeimbe temettem az arcom és elsírtam magam.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Vas. 19 Május 2013 - 1:02

Niiv kimerülten bújt hozzám és már félig aludt is. Egy ideig még ébren voltam, borozgattam, meg elszívtam pár szál cigit. De egy óra múlva már én is mélyen aludtam. Másnap dél felé ébredtem. Asszonykám nyöszörgött mellettem, nem érezte jól magát, ezért a mai napot az ágyban szerette volna tölteni. Hozzám bújt, és épp meg akartam simítani a fejét, amikor észrevettem, hogy fehér a haja.
-Niiv, veled meg mi... - nem tudtam befejezni a mondatot, mert észrevettem, hogy egy öregasszony fekszik mellettem. Szabályosan lefagytam, úgy néztem rá, mint egy kísértetre. Eszembe jutottak Sirius szavai, amit még a templom előtt mondott. Ha elveszek egy nomád asszonyt, nomád szokásoknak megfelelően, másnapra megvénül. Úgy gondoltam, biztos kitalálta és csak újabb kísérlet arra, hogy lebeszéljen az esküvőről, de most....úgy tűnt, hogy most kivételesen mégis igaza volt az öregnek. Niiv öregebbnek látszott, mint a nagyanyám.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 19 Május 2013 - 3:00-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Vas. 19 Május 2013 - 0:47

Miután Shade is a csúcsra jutott eldőlt az ágyon, magával húzva engem is. Átölelt és ránk húzta a takarót. Közben valami öreglányról beszélt. Nem értettem a dolgot, de túl fáradt voltam ahhoz, hogy rákérdezzek. Majd holnap…a gondolat felénél már aludtam is. Másnap dél körül ébredtem. Valahogy olyan merevnek éreztem a tagjaimat. Hiába aludtam sokat, mégsem éreztem kipihentnek és fittnek magam. Nyöszörögve és nehézkesen fordultam férjecském felé, és hozzábújtam.
- Inkább maradjunk ma ágyban…nem érzem jól magam – mondtam halkan. A hangom is valahogy olyan furcsa volt. Talán megfáztam az éjjel.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

3 / 19 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next

Vissza az elejére