Welcome to Noctis

Háború tört ki a vérivók és a boszorkányok között. Narlen városa elbukott, és Boszorkányföld egy része vámpír kézre került. Theradin a harcok kezdete előtt békét kötött a vérszívókkal, így a város megőrizhette függetlenségét.
Eközben északon a Démonok Birodalma megerősödött és kihasználva szomszédai csatározásait elfoglalta Boszorkányföld északi, kimérák és transmopheusok lakta területeit. A határvonalak átrendeződtek, ezért a vadászokra nagyobb szükség van, mint valaha.

• • •

Lépj be Noctis világába, ismerd meg a napfényes, varázslatos Nyugatot, az egykori Boszorkányföldet - Shalmaeron provinciáját, vagy a misztikus, sámánok lakta Sellarya szigetét. Barangold be a veszélyes, sötét Keletet, ahol vérivók és halandók élnek. Ismerd meg Caelestis hegyvidékeit, a délen fekvő elfek lakta Lamuriont, vagy a sárkányidomítók és a valkűrök otthonát, a messzi fagyos Valachiát. És ha még futja az erődből, utazd át az ismeretlen északi földet, Diabolus Glebát, a démonok hazáját.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

CHATBOX

Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 1 rejtett és 1 vendég

Garew Towryk

A legtöbb felhasználó (19 fő) 2018-11-24, 15:35-kor volt itt.

Evans farm

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: Evans farm

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2014-03-12, 22:40

Shade elgondolkozott azokon amiket mondtam. Nem hitte hogy Marek tényleg ilyen dorbézolón nyomja az életet, pedig szó szerint így volt. Legalábbis az alapján amit én láttam.
Aztán megjegyezte hogy kacsintgatnak rá a nők.
- Gondolom szerencsétlenek úgy jártak mint én. Ha belegondolok, hogy szó nélkül meg tudott fektetni az a szemét…- csaptam az ágyra dühösen. Azt hittem a férjemmel vagyok az igaz, de akkor is örökké bennem marad ez a tüske.
Shade nagyon el akart küldeni fiunkkal együtt Braesas-hez.
- Nem megyek és kész. Felügyelnem kell arra a semmirekellőre. Még a végén elszabadul és ki tudja mit csinál. Amíg a könyvét keresem addig engem nem bánt szerintem. – mondtam elhúzott szájjal.
- Reggel elküldöm Áront Brae-vel. Az lesz a legjobb. – mondtam aztán visszadőltem a párnámra. Nem kellett sok idő és újra elaludtam.

"Egy szép napon majd hivatalosan is elismerik, hogy amit mi valóságnak kereszteltünk el, az még inkább illúzió, mint az álmok világa."

Mortalis

Niiv von Narrath

Rangom : nomades, noctis reginae

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Shade von Narrath on 2014-03-11, 23:16

Felvetettem Niivnek, hogy tartson ő is az árnybanyámmal. De ő makacskodott, ahogy szokott. Mindenfélét összehordott, csak hogy igazolja, miért maradna.
-Ennyire durva Marek? - kérdeztem vissza. Aztán elgondolkodtam azon, amiket mondott. Miket művelhetek, amikor nem vagyok magamnál?
-Így már világos, miért kacsintgatott rám a szobalány, meg a konyhalány, meg a püspök unokahúga... - tűnődtem el, majd asszonykámra néztem.
-Pedig jobban járnál, ha Áronnal mennél. - jegyeztem meg. De ismertem már, ha valamit egyszer a fejébe vesz...Meg sem próbáltam meggyőzni.
-De te tudod. - vontam meg a vállamat.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Rangom : noctis archos

http://noctis-parvulus.forummotion.com

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2014-03-11, 22:59

Shade azt mondta még 3 napunk van teliholdig. Ez pont elég idő volt ahhoz, hogy Áront biztonságba helyezzük. Brae támogatta az ötletem, hogy az árnybanyájánál szállásoljuk el fiunkat amíg a sivár szabadon garázdálkodik. Férjem megfogta a kezem és lehúzott maga mellé. Hozzábújtam és ő megsimogatta a fejem. Azt mondta én is menjek az árnybanyához a fiunkkal.
- Hogy is ne! És hagyjam szabadon lófrálni azt a…- inkább nem mondtam ki a jelzőt amivel a sivárt akartam illetni.

- Nagy fenéket! Még a végén felcsinálja a fél birodalmat! Kinek hiányzik egy csomó potyakölyök?! Arról nem beszélve hogy kocsmázik is rendesen. Ja és akkor még az emberek vészes ritkulásának lehetőségéről még nem is beszéltünk. – foglaltam össze hogy miért is kell felügyelnem a sivárra.

"Egy szép napon majd hivatalosan is elismerik, hogy amit mi valóságnak kereszteltünk el, az még inkább illúzió, mint az álmok világa."

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2014-03-11, 22:43

Nehezen aludtam, és ennek a közelgő telihold miatt. A telihold említésére Niiv megijedt, mert tudta, hogy ilyenkor megjelenik a sivár. Marek még nem tudott Áron létezéséről, és asszonykám tartott tőle, hogy kárt tesz benne. Vagy simán csak megöli.
-Még három napunk van. - feleltem.
-Ne aggódj. - nyugtattam. Biztos voltam benne, hogy Marek nem okoz nekünk nagy gondokat. Megfogtam Niiv a kezét, és lehúztam magam mellé, majd végigsimítottam a haján.
-Később üzenek Brae-nek. Gondoskodni fog Áronról. - ígértem meg. Az árnybanyám volt a legmegfelelőbb személy az ilyesmire. Erős és diszkrét volt. Nem hiányzott az sem, hogy Sirius megtudja a mi kis problémánkat. Biztos kapott volna az alkalmon.
-Lehet, hogy neked is Brae-vel kellene menned. - vetettem fel. Ki tudja Marek milyen hangulatban lesz.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2014-03-11, 22:14

Felriadtam és sikerült orrba nyomnom Shade-et. Szerencsére nem lett különösebb baja, bár biztos megérezte az ütést. Megkérdeztem hogy miért kelt fel, mire ő azt felelte nem tud aludni és sétálni akart. Visszadőlt az ágyra és megjegyezte hogy telihold előtt nehezen alszik el.
- Most lesz telihold? – kerekedtek el a szemeim. Ez azt jelentette hogy Marek ismét elő fog bújni.
- El kell vinnünk Áront valami biztonságos helyre. – jelentettem ki.
- Nem szeretném ha Marek tudomást szerezne a fiunkról. – tettem hozzá elhúzott szájjal.
- Mikor is lesz pontosan telihold? – kezdtem utánaszámolni, de fáradt voltam az ilyesmihez.

- Talán Brae vigyázhatna rá amíg én Marekkal foglalkozom. – gondolkoztam hangosan.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2014-03-11, 21:56

Próbáltam visszaaludni, de sehogyse ment. Egy ideig csak feküdtem, aztán kitaláltam, hogy sétálok egyet egy szál cigi kíséretében. Hátha az segít. Halkan és óvatosan mozdultam, nem akartam asszonypajtást felébreszteni. Már majdnem sikerült kimásznom az ágyból, amikor Niiv hirtelen felriadt, majd felült és kitárta a karjait. A nagy nyújtózkodásban pont orrba vágott. Asszonykám aggódva térdelt mellém és rámnézett.
-Jól vagyok, nincs gond, túlélem. - feleltem az orromat fogva. Nem tört el, nem is vérzett, csak kellemetlenül zsibbadt. Váratlanul ért a feleségem ökle. Niiv kíváncsi volt, miért ébredtem fel.
-Semmi, csak nem tudtam visszaludni és járni akartam egyet. - mondtam, majd visszadőltem a párnára. Valahogy most már nem volt kedvem kint mászkálni.
-Telihold közeledtével mindig nehezen alszom. - sóhajtottam egyet.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2014-03-11, 21:18

Levetkőztettem Shade-et, mert ruhástul aludt. Azt mondta nem akart felébreszteni, azért nem kelt fel levetkőzni.
- Ez kedves tőled. – nyomtam egy csókot az arcára, aztán elfészkeltem magam és ismét elaludtam. Ám nem sokkal később felriadtam. Rögtön ülésbe vágtam magam és reflexből széttártam a kezeimet. Éreztem hogy az öklöm valamibe keményen beleütközik. Ami történetesen épp Shade orra volt.
- Uhh! Ne haragudj, nem akartam! – hadartam sajnálkozva.
- Nagyon fáj? – térdeltem fel mellé és az arcát néztem.

- Történt valami? Miért keltél fel? – kérdeztem körbenézve.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2014-03-10, 23:38

Arra a kellemetlen érzésre ébredtem, hogy valami rajtam fekszik és nyom. A medve volt az. Az ágyba pofátlankodott. Nem csak én ébredtem fel, hanem Niiv is. Kimászott az ágyból és visszatette a dögöt a helyére. Borisz olyan mélyen aludt, mintha téli álmot aludna. Észre sem vette a költöztetést. Asszonykám észrevette, hogy ruhában aludtam el, és nekiállt lehúzni rólam a nadrágom.
-Nem érdekes. - feleltem.
-Elaludtál a vállamon, nem akartalak felkelteni. - tettem hozzá. Nem volt nagy dolog, nem először aludtam így. Miután Niiv visszabújt mellém, próbáltam visszaaludni. De nem sikerült. Egy ideig a plafont bámultam, aztán arra gondoltam, hogy teszek egy sétát és elszívok egy szál cigit. Óvatosan próbáltam felkelni, hogy Niivet ne ébresszem fel.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2014-03-10, 22:41

Nagyon gyorsan elaludtam, ez a nap fárasztó volt. Valamikor hajnalban arra ébredtem, hogy Shade mocorog. Mivel az anyai ösztöneim kiélesedtek a legapróbb kis zajra vagy mozdulatra kipattantak a szemeim. Felültem és láttam, hogy Borisz felmászott az ágyra és Shade kezére telepedett. Jót mosolyogtam a kis szőrmókon, de aztán óvatosan felemeltem és visszatettem a kosarába aludni. A kis bocs fel sem ébredt olyan mélyen aludt. Áronka is békésen szuszogott. Visszamentem az ágyhoz és végignéztem férjemen. Ruhában feküdt az ágyon. Mosolyogva megcsóváltam a fejem és elkezdtem kihámozni a felesleges ruhadarabokból.
- Nem kéne ruhában aludnod. – jegyeztem meg halkan, miközben lehúztam a nadrágját.
- Nem volt kényelmetlen? – kérdeztem féloldalas mosollyal az arcomon és kigomboltam az ingét, majd levettem róla.
- Na takarózz be gyorsan és alvás. – kuncogtam és én is visszabújtam az ágyba. Átöleltem férjemet és megpróbáltam visszaaludni.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2014-03-10, 22:18

Niiv kijelentette, hogy nem fogja hagyni, hogy elhanyagoljam a fiamat.
-Ebben valahogy biztos voltam. - jegyeztem meg. Kinéztem belőle, hogy akár egy fontos tárgyalás közepén is simán betoppanna egyik karján a kölyökkel, másikon a medvével. Lehet, hogy még néhány bolhás csaholna a nyomában ráadásként.
Niiv fáradt volt, alig, hogy átölelt és maga mellé húzott el is aludt a vállamon. Még arra sem volt időm, hogy szóljak, én még át sem öltöztem. Kis idő múlva én is elaludtam. Hajnaltájban zsibbadni kezdett a kezem.
-Mi ez már? - nyitottam ki a szemem. Egy barna szőrcsomó telepedett a karomra.
-Borisz?! Hess innét! - szóltam rá, de a dög meg sem moccant. Próbáltam a másik kezemmel elgurítani, de azon meg az asszonykám feküdt.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2014-03-10, 21:42

Shade elmesélte hogy ő gyakorlatilag 6 éves koráig nem is látta az apját. Természetesen kétségbeestem, mert féltem hogy Shade se akarja majd látni Áront amíg táborba nem megy.
Shade azt mondta az apja nagyon elfoglalt volt a háborúk miatt, ezért nem vett tudomást a fiáról.
- Tanultam történelmet Shade. De ez nekem nem elég nyomós ok. – mondtam elhúzott szájjal. Valahogy fel se tudtam fogni hogy egy szülő hogy nem kíváncsi a gyerekére. Shade viszont azt mondta, ő nem lesz olyan mint az apja. Foglalkozni fog Áronnal, mert kíváncsi rá hogy fejlődik és mire lesz képes. Közben végigsimított az arcomon. Kicsit megnyugodtam.
- Akkor jó. De figyelmeztetlek, nem hagyom hogy elhanyagold a fiadat…- mondtam figyelmeztetően.
Magam mellé húztam, átöleltem és…szinte azonnal el is aludtam a vállán. Fárasztó volt ez a nap.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2014-03-10, 01:15

Niiv rákérdezett a gyerekkoromra. Kevés dologra emlékszek, azok közül is inkább a táborral kapcsolatos élményekre. Elmondtam, hogy apámat akkor láttam először, amikor elvitt a táborba. Asszonykám ezt hallva nagyon furcsán nézett rám.
-Mindig azt mondták, hogy tanuljak keményen és ha így teszek, akkor majd kiérdemlem, hogy találkozzak vele. - vontam meg a vállamat. Ez volt a szokás. A herceget nem lehetett, minden aprósággal zaklatni.
-Nem nagy ügy. Akkoriban más idők voltak, sok volt a háború és nagy volt a zűrzavar. Nem volt ilyen békés az élet, mint most. - tettem hozzá. Nem tartottam ezt nagy dolognak, ezért nem igazán értettem, Niiv miért lett hirtelen ilyen zaklatott. Elmesélte, hogy náluk milyen nagyon fontos a gyerek-szülő viszony és, hogy ő mennyit tanult a szüleitől. Sejtettem, de megerősítette, hogy ők nagyobb jelentőséget tulajdonítanak az együtt töltött időnek, mint mi.
-Valószínűleg ez azért lehet, mert ti lényegesen rövidebb ideig éltek. - jegyeztem meg.
-Nálunk nem nagyon van elvesztegetett idő, amire az első néhányszáz évben nem jut idő, azt pótoljuk a következő néhány százban.
Ő ragaszkodott hozzá, hogy időt szakítsak Áronra, még akkor is ha betemet a munka. Attól félt, hogy rá sem fogok nézni a kölyökre. 
-Niiv, ha ez neked ilyen fontos, megígérem, foglalkozom vele. - mondtam, miközben végigsimítottam az arcán.
-De...amúgysem volt szándékom elhanyagolni. Érdekel, hogy fejlődik és hogy mire lesz képes...- tettem hozzá.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2014-03-10, 00:45

Fiunk miután jóllakott lassan elaludt. Lefektettem a kiságyba és átöltöztem hálóingbe. Közben megkérdeztem Shade-et hogy milyen volt kicsi korában. De ő azt mondta már nem nagyon emlékszik. Mindig elfelejtem, hogy Shade milyen öreg már. Kívülről nem látszik rajta, de már nagyon régóta él.
Arra azért emlékezett, hogy milyen volt az első napja a táborban. De olyasmit mondott amitől egy pillanatra elakadt a lélegzetem. Shade 6 évesen találkozott először az apjával.
-         Hogy…hogy micsoda? – kérdeztem kétségbeesetten.
-         Shade! Te nem csinálhatod ezt! Az én fiamnak kell hogy legyen apja, és nem csak egy mesebeli figura akiről mindig csak hall, de sose látja. – hadartam zaklatottan.

-         Nem zavar ha sokat dolgozol, de a fiadra mindig szakíts időt! – néztem halálosan komolyan Shade-re.Megpróbáltam kicsit lenyugtatni magam, de ez percekbe telt. 
- Az én apám is sokat dolgozott és sokat volt távol. De amikor csak lehetett velem foglalkozott. Ő tanított meg kardot forgatni, felfedezőtúrákra mentünk. Megtanította a kémkedés legfontosabb dolgait. Rengeteget tanultam tőle és persze anyámtól is. - mondtam kissé elmosolyodva a szép emlékekre visszagondolva. 
- Nálunk fontos a szülő és a gyerek közti kapcsolat ápolása. - tettem hozzá.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2014-03-10, 00:26

Áron nyűglődése gyorsan abbamaradt. Rácuppant az ujjamra, teleitta magát vérrel és mint aki jól végezte dolgát lassan el is aludt. Ez volt az első alkalom, hogy a kölyök vért vett magához. Eddig Niiv adagolta neki a tápot és Áron beérte a tejjel. Ezentúl viszont, időnként vérre is szüksége lesz. Egy pillanatra a békésen alvó szőrgombócra néztem és az jutott eszembe, hogy legalább valami haszna is lesz a medvének. Niiv közben rákérdezett, hogy milyen voltam gyerekként.
-Szerintem ilyen mint most, csak kicsibe. - feleltem elgondolkodva.
-Összefolynak az évek, de arra emlékszem, hogy apám vitt el hat évesen a táborba. Emlékezetes nap volt, mert akkor láttam őt először. - meséltem. Apámat lekötötték a birodalmi ügyek, nem ért rá ilyen apróságokra, mint a család.
-Nálatok, hogy van ez? - kérdeztem Niivet.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2014-03-10, 00:06

Kiderült hogy Áron miért óbégat annyira. Az egyik az volt, hogy nőttek a vámpír fogai, a másik pedig az hogy vért akart, moströgtönazonnal.
Shade megszemlélte fiunk apró hegyes kis agyarait, és azt mondta ez nem probléma. Normális hogy nőnek a fiunk fogai.
-         Végül is logikus. Vérre is szüksége van, nem csak tejre. – mondtam elmosolyodva. Aztán egy pillanatra meglepődtem. Fiunk ráharapott Shade ujjára és mohón kezdte szívni a vérét. Férjem hagyta, hadd tömje tele a gyerek a pocakját. De ami furcsa volt az a szeme. Egy pillanatra megváltozott a színe vörösre.
-         Milyen érdekes. Le se tagadhatnád hogy a fiad. – mondtam kuncogva.
-         A te szemed is elvörösödik, ha elveszted a kontrollt. – mondtam vidáman. Bár a téma nem volt túl örömteli. Mikor először láttam elvörösödni Shade szemét akkor azt hittem istenesen el fog verni. Ha dühös volt rám valamiért akkor változott a szeme színe mindig. És akkor ha a véremet akarta.
Miután fiam jól alkott már nyugodtabb volt a kedélye. Sikerült elaltatnom, de tudtam hogy most egy ideig nagyon nyűgös lesz. A többi foga is elkezd majd bújni. Írtam egy levelet Jarlaxle-nek hogy küldjön olyan kis zsibbasztós érzéstelenítőt, amit anno Yanginnak is kevert. Talán azzal majd egy kicsit nagyobb nyugtunk lesz.

- Mondd csak Shade. Te gyerekkorodban milyen voltál? – kérdeztem férjemet miközben elkezdtem átöltözni hálóingbe.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2014-03-09, 23:46

A büdös banyát sikerült leszerelni, így Niiv is megnyugodhatott. A repülési ívéből ítélve egy darabig biztos nem látjuk a vénlányt. De a nyugalom nem tartott sokáig, mert Áron koncertezni kezdett. Asszonykám bevetette a szokásos gyerekcsitító módszereit, de egyik sem használt. A kölyök kitartóan ordított órákon keresztül. Niiv sem értette, hogy miért nem csitul már a kölök. Egyszer csak a gyerek rácuppant a nyakára.
-Szemfogak? - léptem asszonykám mellé, majd egyik kezemmel a taknyos fejét fogtam, másikkal a száját húztam fel, hogy lássam az agyarait.
-Vámpíroknál normális. Elég gyorsan kifejlődnek a fogak. Félvéreknél nem tudom. Nem sok félvér kölyökkel találkoztam ilyen közelről. - feleltem.
-De...nem hiszem, hogy ez gond. Emlékezz csak, még a hasadban volt, amikor elképesztő dolgokat csinált. - utaltam a védőburokra és a hasonló furcsaságokra, miközben tovább vizsgálgattam a gyereket.
-Ahhoz képest, hogy korábban született, rendesen fejlődik. - tettem, amikor Áron rákapaszkodott az ujjaival a kezemre és a fogaival az ujjamba harapott. Mohón mozgott a szája. Szívta a véremet és egy pillanatra az írisze is pirossá vált.
-Ne aggódj, Áronnak semmi baja. Csak most a vámpír fele az erősebb. - nyugtattam meg az asszonyt.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2014-03-09, 23:28

Shade – nek sikerült olyan hevesen eltávolítani az öregasszonyt, hogy még az ablak is eltűnt a művelet közben. Férjem a lyuk elé tolt egy szekrényt, ez ideig-óráig megoldás volt a problémára.
Amint elült a veszély Áron hangos üvöltéssel kezdte követelni a vacsoráját, így leültem és elkezdtem megetetni. Ám hiába minden. Áron csak nem hagyta abba a sírást. Több órán keresztül dajkálgattam, járkáltam vele, de látszólag semmi baja nem volt.
-         Mi a baj Áron? – kérdeztem fáradtan és kétségbeesetten. Ám ez csak költői kérdés volt. Kis fejét a nyakamhoz döntöttem, hogy próbáljam nyugtatni amikor…
-         Áuuuu! – rándultam össze reflexszerűen. És a nyakamhoz kaptam a kezem.
-         Hát ez meg…? – mintha valami hegyes megszúrt volna. Gyanakodva emeltem magam elé fiamat és azonnal kiszúrtam mi a gond. Két apró kis szemfog kandikált ki a szájából.
-         Te jó ég! Nem fiatal még ehhez egy kicsit? – csodálkoztam el. Yanginnak sokkal később kezdtek csak nőni a fogacskái.
-         Nézd csak! – mutattam férjemnek fiunk fogait.
-         Szerinted ez normális? Ráadásul csak a szemfogai kezdtek el nőni…- néztem férjemre. Ő volt a vámpír gondoltam csak jobban tudja.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2014-03-09, 22:57

A banya már az ablakban volt, amikor a házhoz értünk. Nem volt kérdés, mit akart a vénlány már megint. Niiv kétségbeesetten tolt maga előtt és azt akarta, hogy távolítsam el a vénséget, mielőtt rátenné Áronra a kezeit. Valamiért az öregasszony nagyon meg akarta szerezni a fiunkat.
-Rendben, ne aggódj! - próbáltam nyugtatni asszonykámat. Niiv beszaladt a házba és magához ölelte a kölyköt meg a brummogó szőrcsomót. Az néne kapálózott a párkányon. Nagyon igyekezett belefelé, de közben görcsöt kapott a háta.
-Elnézést. - megfogtam a kezét, hogy hátrább húzzam, de a nő nem mozdult. A tolóablak rázuhant a hátára és beszorult. Nagyot visított a vénség, majdnem megrúgott úgy kapálódzott.
-Na ebből elég! - megfogtam a lábát és rántottam rajta egyet, ablakostól kijött az asszony. Fejét fogva, kómásan, ablakkerettel a vállán csámpázott vissza a férjéhez. A keletkezett lyukat néztem, és azon gondolkodtam, hogy tüntethetném el. Végül egy szekrényt toltam a rés elé.
-Csak tudnám, hogy miért kell neki ennyire Áron. - léptem asszonykám mellé és ránéztem a fiunkra. Majd ránéztem a medvére.
-Ez bezzeg nem kell neki. Pedig vihetné. - tettem hozzá magamba.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2014-03-09, 22:23

Miután kiterveltük, hogy fogjuk becsapni Marekot, elindultunk vissza a házhoz. Tudtam hogy nincs semmi baja Áronnak, mert különben Welora jelzett volna, de azért nem szerettem volna sokáig egyedül hagyni kisfiam.
A megérzésem jogosnak tűnt, mert mikor a házhoz értünk, azt kellett látnom, hogy az öregasszony próbál bemászni a kisfiamhoz az ablakon keresztül.
- Shade! Nagyon gyorsan kergesd el azt a dilis nőt! – mondtam férjemnek hisztérikusan és kezemet a hátára téve előre nyomtam kicsit.
- Még csak az kéne hogy rátegye a kezeit Áronra! – toporzékoltam akaratosan. Aztán fogtam magam és becsörtettem a házba, hogy még az öregasszony előtt magamhoz vegyem gyermekem.
Berohantam a szobába, kikaptam Áront a kiságyból és felvettem a kosárból Boriszt. Welora az ablak előtt állt és támadóan morgott a bolond vénasszonyra. Magamhoz hívtam farkasomat és kisiettem a szobából.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2014-03-05, 23:25

Javasoltam Niivnek, hogy verjük át a sivárt. Tudtam, hogy nem egyszerű, de egy próbát megér. Tetszett neki az ötletem. Egész optimista volt. Későre járt már, a kölyök meg egyedül volt a bolhazsákkal.
-Rendben menjünk vissza. - értettem egyet Niivvel.
-Nem is normális, ha ennyi időt tölt a kölyök egy kutyával. - tettem hozzá. Még a végén állatmániás lesz, mint az anyja. Megfogtam asszonykám kezét, és felhúztam a fűből, majd visszaindultunk a házhoz. Csak néhány méterre voltunk a bejárattól, amikor észrevettem, hogy a vén banya már megint ott ólálkodik az ablaknál. Felfeszíti a kilincset, majd megpróbál bemászni rajta, miközben azt ordibálta, hogy megyek már Lajoskám és közben a mi fiunk bölcsője felé hunyorított.
-Niiv, ez a banya Áronra pályázik. - jegyeztem meg és a vén csoroszlyára mutattam.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2014-03-05, 22:49

Biztos voltam benne, ha előkerül a könyv, Marek nem hagy életben. Csak azért nem bántott eddig a sivár, mert szüksége volt rám. Shade viszont azt mondta bebiztosíthatnám a dolgot. Megkeressük a könyvet és ő darabokra tépi. Mareknak az egész kötetre szüksége lehet, így addig nem bántana, míg meg nem szerzi az összes részét.
- Ez egész jó ötletnek tűnik. – mondtam elgondolkozva.
- Odaadom neki a könyv egyik részét és megkérem, hogy engedje nekem elolvasni. Csak akkor kapja meg a többi részét, ha én is megkapom a varázslatot, amire szükségem van. – jelent meg az arcomon egy ravaszkás mosoly.
- De persze, az  a varázsige az elsődleges, amivel el tudjuk őt űzni, az a hosszú életes valami ráér még. – mondtam legyintve.
- Minden rendben lesz. – mondtam visszatérő optimizmussal és megcsókoltam férjemet.
- Most viszont menjünk vissza Áronkához, nem szeretem sokáig egyedül hagyni. – tudtam hogy Welora vigyáz a fiamra, de azért jobb volt ha én is ott vagyok.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2014-01-17, 20:30

Niiv kíváncsi volt, hogy mennyi időre lenne szükségem, hogy végezzek vele. Őszintén szólva nem sokra. Nem értettem, mit akar ezzel, de aztán fejtegetni kezdte a dolgot. Biztos volt benne, ha előkerül a könyv, akkor a sivárnak nem lesz már többé szüksége rá.
-Igazad lehet. - jegyeztem meg, majd mellédőltem a fűbe és én is az eget kezdtem bámulni.
-Ha megkapja amit akar, már nem lesz szüksége rád. - értettem egyet a megállapításával.
-De van két lehetőséged. - folytattam némi gondolkodás után.
-Mivel a sivár bennem van, veszélyt jelenthetek rád, talán jobb, ha nem maradsz a közelembe. - mondtam.
-Egy időre, míg a könyv elő nem kerül...visszaköltözhetnél a szüleidhez. - javasoltam neki.
-Vagy...bebiztosítod magad. - vetettem fel a másik lehetőséget.
-Ha előkerülne a könyv én darabokra tépném. - mondtam. Úgy gondoltam, hogy Mareknek az egész könyvre szüksége van. Ahogy kivettem Niiv szavaiból, a férfinak elég fontos az a kötet. Így mindent megtesz, hogy az egészet magáénak tudja. Bizonyára fontos dolgok lehetnek benne.
-Néhány darabot pedig jól elrejtenék. Ez egyfajta életbiztosítás lenne neked. - pillantottam rá.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2014-01-17, 01:45

Shade meglepődött a kérdésemen és nem is értette miért kérdeztem ezt tőle. De azért válaszolt rá, megerősítette amit gondoltam. Pár másodperc...
Keserű mosoly jelent meg az arcomon, miközben ő emlékeztetett rá, hogy megígérte hogy nem bánt.
- Azt csak te ígérted meg és senki más Shade. – mondtam határozottan.
- Két másodperc alatt képes lennél megölni. És nem csak te vagy erre képes. Mareknek ugyanennyi időbe telne. – néztem rá komolyan.
- És ő nem ígért nekem semmit. Emellett nagyon nem kedvel engem. Csak azért nem iktatott még ki, mert azt hiszi lelkesen keresem a könyvét. Nagyon kell neki az a kötet, így szüksége van rám. De amint nem lesz már szüksége rám, amint a kezébe veszi a könyvet, nekem két másodpercem marad. – magyaráztam el Shade-nek.

- Minden esetre ez neked lehetőséget nyújtana, hogy végérvényesen elnyomd őt. – tettem hozzá halkan.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2014-01-17, 01:33

Nem vettem félvállról ezt a sivár ügyet, még akkor sem ha esetleg úgy tűnt. Egyszerűen csak nem idegesítettem magam ezzel. Minek? Úgy sem ma dől el minden. Niiv viszont más volt. Aggódott. Lehet azért mert nomád volt, ki tudja? Hátradőlt a fűbe és az eget bámulta, majd egyszer csak előhozakodott egy váratlan kérdéssel.
-Hogyan? - kérdeztem vissza, mintha rosszul hallottam volna amit mondott. Nem értettem, miért kíváncsi erre, de ha választ akar, megkaphatja.
-Nos... - szívtam bele a bagómba, majd lassan kifújtam a füstöt.
-...elméletileg és...figyelembe véve, hogy te nomád vagy, én meg vámpír, pár másodperc bőven elég rá, hogy megöljelek. Főleg ha óvatlan vagy, és nem számítasz egy támadásra. - magyaráztam neki, majd fölé hajoltam.
-Viszont emlékezz csak...megígértem neked, hogy nem bántalak. Különben sincs okom rá, hogy kárt tegyek benned. - tettem hozzá.
-De miért kérdezed?
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2014-01-17, 01:19

Elmondtam Shadenek hogy miért nem akarom megkeresni a könyvet. Aggódtam, mert már kezdtem kiismerni Marek természetét. Shade viszont nem tudta a sivár milyen. Azt gondolta, hogy ha sikerül is elnyomnia őt akkor is újra vissza tud térni. Lemondóan sóhajtottam egyet.
- Ez igaz. – ismertem el.
- Te le tudod győzni, meg van rá az esélyed. – mondtam lassan. Hátradőltem a fűben és a csillagokra néztem. Jó ideig csak csendben feküdtem.
- De Shade…tudod mindennek van ára. És félek tőle hogy ez sokba kerülne. Áronnak is neked is…és leginkább nekem.

- Mond csak? Hány másodperc kell neked hogy megölj engem? – pillantottam férjemre komoly arccal.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Vissza az elejére