Welcome to Noctis

Háború tört ki a vérivók és a boszorkányok között. Narlen városa elbukott, és Boszorkányföld egy része vámpír kézre került. Theradin a harcok kezdete előtt békét kötött a vérszívókkal, így a város megőrizhette függetlenségét.
Eközben északon a Démonok Birodalma megerősödött és kihasználva szomszédai csatározásait elfoglalta Boszorkányföld északi, kimérák és transmopheusok lakta területeit. A határvonalak átrendeződtek, ezért a vadászokra nagyobb szükség van, mint valaha.

• • •

Lépj be Noctis világába, ismerd meg a napfényes, varázslatos Nyugatot, az egykori Boszorkányföldet - Shalmaeron provinciáját, vagy a misztikus, sámánok lakta Sellarya szigetét. Barangold be a veszélyes, sötét Keletet, ahol vérivók és halandók élnek. Ismerd meg Caelestis hegyvidékeit, a délen fekvő elfek lakta Lamuriont, vagy a sárkányidomítók és a valkűrök otthonát, a messzi fagyos Valachiát. És ha még futja az erődből, utazd át az ismeretlen északi földet, Diabolus Glebát, a démonok hazáját.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

CHATBOX

Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Garew Towryk

A legtöbb felhasználó (19 fő) Szomb. 24 Nov. 2018 - 3:35-kor volt itt.

Virágos domboldal

2 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Virágos domboldal

Témanyitás by Niiv von Narrath on Csüt. 14 Feb. 2013 - 12:25

Shade beleegyezett, hogy egész nap maradjunk összeölelkezve. Végigsimított az arcomon és meg akart csókolni, mikor egy szerencsétlen papírért kezdett könyörögni egy közeli bokorból. Shade dobott neki egy törölközőt. Lemondó sóhajjal nyugtáztam, hogy itt se lesz egy teljesen nyugis bújcsizós napunk.
- Idecsinált az orrunk alá jóformán. – jegyeztem meg sóhajtva.
- Na öltözz fel gyorsan és menjünk el ahhoz a tóhoz. Jó lenne egyet pancsolni. – mondtam halvány mosollyal az arcomon, aztán vártam még férjem elkészül.
- Indulhatunk? – kérdeztem kis idő múlva. Az előző jelenet miatt eléggé mehetnékem volt.

"Egy szép napon majd hivatalosan is elismerik, hogy amit mi valóságnak kereszteltünk el, az még inkább illúzió, mint az álmok világa."

Mortalis

Niiv von Narrath

Rangom : nomades, noctis reginae

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Shade von Narrath on Csüt. 14 Feb. 2013 - 12:04

Elterveztük hogy megnézzük a meleg vizes tavat, ami a közelben volt. A boltos lány szerint szép és nyugodt hely volt. Mielőtt nekivágtunk volna a felfedező útnak, a sátorhoz mentem, hogy felöltözzek. Nagyban kutattam valami ruhanemű után, amikor Niiv megjelent mellettem. Azt mondta, hogy azért jött hogy megtapizzon, majd hozzám bújt és megölelt. Maradni akart.
-Egész nap? - kérdeztem vissza. Arra gondoltam, biztos fáradt elsétálni a tóig.
-Rendben. Végül is a tó nem szalad el, később is elmehetünk. - mondtam, majd végigsimítottam az arcán és feljebb emeltem az állát. Épp közelebb hajoltam hozzá, hogy adjak neki egy csókot, amikor egy hangos Hééé süvített be a sátorba.
-Van itt valaki? Kéne egy kis papír. - zörgött a bokor.
-Valaki segítsen már. - könyörgött. Megszántam a szerencsétlent. Felkaptam magam mellől egy törölközőt és a zöldes felé hajítottam. A törölköző a bokor tetejére landolt. A férfi gyorsan berántotta magához. Gyorsan elintézte, amit el kell, majd felrántva magára a gatyáját egy hangos köszönöm kíséretében távozott.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 18 Feb. 2013 - 23:52-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Rangom : noctis archos

http://noctis-parvulus.forummotion.com

Témanyitás by Niiv von Narrath on Csüt. 14 Feb. 2013 - 11:43

Shade nem volt olyan lelkes mint én. Nyugodt lassúsággal kortyolgatta a kávéját, aztán elment felöltözni. Közben elmondta merre és mennyit kell mennünk. Alig bírtam kivárni, hogy elkészüljön végre. Aztán eszembe jutott, hogy akár kicsit szórakozhatnék is. Bemásztam utána a sátorba.
- Nyugi. Nem sürgetni akarlak, csak gondoltam kicsit megtapizlak. – mondtam nevetve. Odamásztam hozzá megöleltem és hozzá bújcsiztam.
- Már is jobb. – mondtam vidáman. Rálógtam férjem félmeztelen testére és sokkal nyugodtabbnak éreztem magam.
- Tudod mit? Maradjunk így egész nap. – mondtam halkan, mint akit leszívtak.

"Egy szép napon majd hivatalosan is elismerik, hogy amit mi valóságnak kereszteltünk el, az még inkább illúzió, mint az álmok világa."

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Csüt. 14 Feb. 2013 - 11:01

Megemlítettem Niivnek, hogy a közelben van egy tó, ahová szívesen elmennék.
-Kelet felé mondta, ha jól emlékszem. - válaszoltam a kérdésére, miközben tovább iszogattam. Ő gyorsan megitta a teáját és indulásra készen állt. Én viszont nem rohantam, ráérősen kortyolgattam tovább a forró feketét.
-Mindjárt mehetünk, csak felöltözöm. - mondtam, majd letettem a bögrét a szikla tetejére, felkeltem a földről és visszasétáltam a sátorhoz, hogy magamra kapjak valamit.
-Azt mondta még, hogy fél órányi séta odajutni. - meséltem, amit a ronda lánytól hallottam.
-Ha látunk majd egy vízesést, akkor nem járunk messze. - tettem hozzá.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 19 Feb. 2013 - 1:04-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Csüt. 14 Feb. 2013 - 10:47

Tettem egy utalást Shade-nek, hogy mivel tölteném legszívesebben a napomat, de nem igazán fogta a gondolatmenetemet.
- Nem aludni szeretnék. Valami sokkal intenzívebbre gondoltam. – mondtam lemondó sóhajjal. Shade megjegyezte, hogy a boltos nő szerint van erre egy melegvizű forrás.
- Megkereshetjük. Azt nem mondta véletlen merre van? – kérdeztem vidáman. Megittam a teámat és felálltam útra készen.
- Mondjuk szerintem arra lesz. De ez csak egy megérzés. – mutattam vidáman egy irányba vidáman.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Csüt. 14 Feb. 2013 - 10:29

Ébredés után a víz mellé ültem. Csend volt és nyugalom. Ezt kihasználva kávéztam és cigiztem, mikor asszonykám is felébredt és egy csésze teával csatlakozott hozzám. Megkérdezte, hogy mihez lenne kedvem ma.-
-Ezen még nem gondolkoztam. - válaszoltam, majd belekortyoltam a kávémba. Felvetette, hogy akár egész nap a sátorban pihenhetnénk, elfeküdve a kényelmes takarók között.
-Képes lennél egész nap egy sátorban feküdni? Kis lusta. - nyomtam el a cigit közben egy nagyobb szikladarabon.
-Nem aludtál eleget az éjjel? - kérdeztem vissza. Végignéztem rajta, de nem tűnt fáradtnak.
-A boltban a dús szemöldökű menyecske mondta, hogy nem messze innét van egy másik meleg vizű tó. Olyan gyógyvíz jellegű. Azt megnézném. - mondtam.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 19 Feb. 2013 - 1:06-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Csüt. 14 Feb. 2013 - 10:16

Mélyen és nyugodtan aludtam az éjjel és nagyon kipihenten ébredtem. Jobb volt itt, távol Sirius bácsitól és a gondoktól. Lassan felültem, Shade már nem volt mellettem. Kimásztam a sátorból és a víz mellett láttam meg férjecskémet. Felöltöztem és egy csésze teával leültem mellé.
- Jó reggelt! – nyomtam a szájára egy csókot.
- Van valami ötleted, hogy mit csináljunk ma? – kérdeztem vidáman.
- Vagy másszunk vissza a sátorba és maradjunk fekve egész nap? – kérdeztem kuncogva. Nem lett volna kedvem ellenére ágyban maradni Shade-del.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Szer. 13 Feb. 2013 - 12:01

Gyorsan kényelembe helyeztem magam a sátorba. Jó puha volt, ezért tudtam, hogy jót fogok aludni. Niiv már félálomban volt, amikor felriadt és felült. A nagyanyám jutott eszébe. Tény, hogy elfeledkeztünk az öreglányról, de nem gondoltam, hogy ez akkora probléma. Tanácsoltam is neki, hogy ne foglalkozzon ilyen jelentéktelen dolgokkal. De ő attól tartott hogy Femke ezután még kevésbé fogja kedvelni. Feleségem gyorsan meggyőzte magát arról, hogy korai ezen agyalnia, majd visszadőlt mellém. Hamar elaludtunk. Az éjszaka nyugodtan telt. Ahhoz képest, hogy a szabadban aludtam egy sátorban, kipihenten ébredtem. Halkan keltem fel és bújtam ki Niiv mellől. Ő még mélyen aludt, nem akartam felébreszteni. Kimászva a sátorból magamhoz vettem egy bögre kávét, majd a víz mellé telepedve rágyújtottam.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 19 Feb. 2013 - 1:07-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Szer. 13 Feb. 2013 - 11:40

Shade úgy gondolta, hogy a virág ajándékozás fura szokás. Lemondóan sóhajtottam, mert tudtam, hogy nem számíthatok tőle ilyesfajta gesztusra. Az is felért egy csodával, hogy kaptam tőle egy Oszkár cicát. Inkább nem firtattam a dolgot és befeküdtem a sátorba. Pihe-puha fekhelyet csináltam magunknak, férjecském is észrevette.
- Általában tényleg kényelmetlenebb, de most megoldottam, hogy jó legyen. Mégiscsak ez az első sátrazásod. – magyaráztam kuncogva. Nem nagyon volt kedvem vissza menni a kastélyba még Sirius bácsi társaságát élvezni és ennek hangot is adtam. Shade azt mondta maradhatunk pár napot.
- Az nagyon jó lenne. – bújtam oda hozzá és fáradtan elfészkeltem magam. Épp lehunytam a szemeimet, hogy aludjak, de eszembe jutott, hogy Femke nagyiról is megfeledkeztünk. Riadtan vágtam ülésbe magam. Férjem nemtörődöm hangon mondta hogy nem nagy dolog, ne aggódjak miatta.
- Neked nem nagy dolog, te az unokája vagy, nem fog utálni. Engem viszont már így sem kedvel. Most egyenesen ki nem állhat majd. – mondtam lemondó sóhajjal és visszabújtam mellé.
- Mindegy…majd gondolkozom ezen akkor mikor hazamegyünk. – dudogtam halk, fáradt hangon. Megöleltem férjem és lehunytam a szemeimet. Szinte rögtön el is aludtam.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 12 Feb. 2013 - 11:58

Miután a két rondaság eltűnt, nyugovóra tértünk. Levetkőztem és elnyúltam a sátorban. Niiv elmagyarázta, hogy miért adnak a nomádok virágot a nőknek.
-Fura szokás. - állapítottam meg magamra húzva a takarót.
-Ez egész kényelmes. - jegyeztem meg.
-Azt gondoltam, hogy a sátorban alvás sokkal kényelmetlenebb. - tettem hozzá. Asszonykám azt mondta, hogy míg Sirius a kastélyban van, nem szívesen menne vissza.
-Itt tölthetünk néhány napot, míg az öreg meg nem unja a várakozást. - mondtam ásítva. Épp csak lehunytam a szemem, amikor Niiv ijedten ült fel és közölte, hogy megfeledkeztünk a nagyanyámról.
-Valóban. - fűztem hozzá ennyit. Nem zaklatott fel a tény, hogy Femke érkezéséről elfeledkeztünk.
-Szerintem emiatt nem kell aggódnod. - vettem könnyedén a témát.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 19 Feb. 2013 - 1:13-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Kedd 12 Feb. 2013 - 11:41

Miután Elvira és a fiúja elmentek Shade értetlenül kérdezte, hogy mi a nagy szám pár szál virágban.
- Tudod, a nők szeretnek ilyesmit kapni. Szép gesztus valakinek virágot adni, akit szeretsz. – mondtam lemondó sóhajjal férjemnek, aztán felálltam és elpakoltam a sátrat, amit Elvirának állítottam fel.
- A virág a szeretet szimbóluma. Annak szoktak adni, akit nagyon kedvelnek. – tettem még hozzá.
- Bár én a rózsáért annyira nem rajongok, mégis nagyon örülök, ha valaki megajándékoz vele. – mondtam, aztán álmosan kérdeztem meg férjemtől nem-e fekszünk le. Shade rábólintott. Bemásztam a sátorba és elfészkeltem magam a puha ágyneműben.
- Legszívesebben nem is mennék vissza Bradenburgba addig amíg Sirius bá el nem megy. – mondtam álmosan.
- Te jó ég! Shade! Elfelejtettük Femke mamádat! – ültem fel hirtelen ijedten.
- Már így is utál…ezek után meg el se merem képzelni mit gondol majd rólam. – mondtam a sírással viaskodva.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 12 Feb. 2013 - 11:22

A lány tényleg bolond volt. Képes volt idáig jönni, hogy arra kérjen, hagyjam ott Niivet. Végignéztem rajta. Nem szoktam a külsőségeken fennakadni, de olyan ronda volt szerencsétlen, hogy képtelen voltam ezt figyelmen kívül hagyni. Erőt kellett vennem, hogy ne röhögjek a képébe a kérése hallatán. Már épp készültem válaszolni valami nem túl kedveset, amikor egy ronda kölyök tűnt fel. Láthatólag bele volt csapódva a csúnya lányba. Még egy rózsabokrot is hozott magával, amitől a lány szinte leolvadt. Még a szeme is könnybe lábadt a meghatottságtól. Értetlenül néztem, hogy pár szár kóró, milyen hatással van a nőkre. Elvira megvilágosodott, és a fiúval együtt eltűnt az erdőbe.
-Mi olyan nagy szám pár szál kóróban? - kérdeztem kíváncsian, közben felkeltem a tűz mellől. Niiv összeszedte a pótsátrat, amit a csúnya lánynak állított alig néhány perccel ezelőtt. Asszonykám álmos volt. Hosszú is volt ez a nap, ezért egyetértően bólintottam a kérdésére.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 19 Feb. 2013 - 1:15-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Kedd 12 Feb. 2013 - 11:05

Épp elrendeztem a fekvőhelyünket és becuccoltam a sátorba, mikor újra feltűnt a bolond lány. Hozott nekünk hamuba sült pogácsát, amit az öreganyja küldött.
- Ez nagyon kedves tőletek. – mondtam vidáman. A lány a sátrunkra nézett és kijelentette, hogy marad.
- Rendben, akkor felverem neked a pótsátrat. – mondtam és gyorsan munkához is láttam. A lány közben leült férjem mellé és motyogott neki valamit. Fogalmam se volt miről folyhat a szó, de nem is nagyon érdekelt. Úgy voltam vele, ha befejezem a sátor állítást, akkor majd becsatlakozok a beszélgetésbe. Mikor végeztem leültem melléjük.
- Na miről folyik a csevej? – kérdeztem barátságosan. Ekkor megjelent egy nagyon-nagyon csúnya fiú. Vágyakozó szemekkel nézett a lányra.
- Végre! Csakhogy megtaláltalak szépséges Elvira! – mondta és letérdelt a lány elé. A háta mögül hatalmas rózsacsokrot húzott elő.
- Nem bírom tovább titkolni! Szeretlek, amióta először megláttalak. – vallott színt a fiú. Elvira értetlenül nézett a fiúra.
- Tegnapelőtt. Épp a termékenységi szobrot néztem a boltotokban, mikor megláttalak. Azonnal tudtam, hogy a sors egymásnak rendelt minket. – mondta a fiú szenvedélyesen. Elvira olyan arcot vágott mintha megvilágosult volna.
- Szóval te vagy az akiről a jóslat szólt! – borult a fiú nyakába. Aztán férjemhez fordult és őszinte sajnálattal az arcán kijelentette, hogy tévedett és Shade nem a nagy Ő számára. Aztán felálltak és elsétáltak mindketten. Halkan sóhajtottam.
- Milyen romantikus…- jegyeztem meg kicsit irigykedve.
- Jó érzés olyan szép nagy csokrot kapni. – tettem hozzá.
- De akkor most teljesen feleslegesen vertem fel azt a sátrat. – mondtam elhúzott szájjal. Felálltam, lebontottam és elcsomagoltam. Közben besötétedett.
- Nem fekszünk le? Én már egészen elálmosodtam. – kérdeztem ásítva férjemtől.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 12 Feb. 2013 - 10:37

Leültem a tűz mellé. Megkérdeztem Niivet, miket vásárolt össze, míg a sátort rendezte. Egy levegőre felsorolta, mi mindent szerzett be.
-Ha szerinted hasznos...én nem értek hozzá. - válaszoltam. Most túráztam először, nem voltak korábbról tapasztalataim.
-Bocsánat, ezt a nagymamám küldi...- szólalt meg egy hang hirtelen.
-...kis hamuba sült pogácsa. - tette hozzá, majd közelebb jött a tűzhöz. A csúnya lány jelent meg egy csomaggal a kezében.
-Otthonos kis tábor. - mondta elismerően.
-És milyen nagy a sátor. Ott három ember is elfér. - szemezgetett a fekvőhelyünkkel.
-Itt maradok veletek éjszakára. - döntötte el gyorsan és letelepedett a tűz mellé. Az ujjait tördelte, és tüzet bámulta. Időnként lopva rám nézett. Úgy tűnt, mintha akarna valamit mondani.
-Én nem haragszom rá. - nyögte ki végül.
-Elhagyhatod értem a feleséged. - nézett Niivre. Időközben rájött, hogy a nomádlány az asszonyom.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 19 Feb. 2013 - 1:17-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Kedd 12 Feb. 2013 - 10:21

A boltos nő unokája elég furán viselkedett, tolvajnak nevezett és elfutott. Értetlenül néztem utána, de Shade megnyugtatott, hogy a kislány azért mondott ilyesmiket nekem, mert képzeleg.
- Ah…szegényke. Ilyen fiatal és már bolond. – mondtam sajnálkozó arccal. Fizettem és elindultunk vissza a táborhelyünkre. Shade megkérdezte mi mindent vettem.
- Nos, Vettem ágyneműket, meg puha szivacsot alánk, hogy ne nyomjon a kemény föld, ágyneműhuzatot, ruhákat a széttépettek helyett, egy normális horgászbotot, túra cipőket, kaját, innivalót és még pár apróságot ami jól jöhet. – soroltam fel egy szuszra.
- Úgy gondolod, hogy eltúloztam? – kérdeztem, miközben elkezdtem kialakítani a fekhelyünket a sátorban.
- Szerintem ez mind hasznos. – tettem hozzá gyorsan.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 12 Feb. 2013 - 10:10

A boltos asszony unokája azt képzelte, hogy el fogom venni. Míg az esküvőnket tervezgette és egy fehér ruhát lengetett a melle előtt hátraszóltam Niivnek, hogy mehetnénk már. Pár perc múlva asszonykám befejezte a vásárolgatást és indulhattunk is. Adott egy csókot mire a kis rondaság sírva fakadt. Azzal vádolta Niivet, hogy ellopott tőle. Tolvajnak nevezte, majd elrohant.
-Semmi, csak képzeleg a kislány. Ne is foglalkozz vele. - válaszoltam, majd fogtam a dobozokat, és Niiv után mentem.
-Mi ez a sok minden? - kérdeztem visszaérve a táborhelyünkre. Letettem a csomagokat a sátor mellé, majd leültem és öntöttem magamnak egy pohár vizet.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 19 Feb. 2013 - 1:19-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Kedd 12 Feb. 2013 - 9:55

Elmélyülten válogattam a hasznosabbnál hasznosabb dolgokat, Shade pedig az eladókkal csacsogott. Nem igazán figyeltem oda hogy miről, de férjem már másodszor szólt hogy menjünk. Felvont szemöldökkel fordultam felé. Elég türelmetlennek tűnt. Ő még nálam is jobban utálhatott vásárolgatni, de erre most szükségünk volt. Odasétáltam hozzá és apró csókot leheltem az ajkaira.
- Mindjárt végzek és mehetünk is. – mondtam megnyugtatásképpen. Épp szólni akartam, hogy fizetnék mikor a fiatal lány keservesen elsírta magát.
- Elloptad a férjemeeeeeet! – mutatott rám vádlón.
- Tessék? – néztem rá értetlenül.
- Nem értem….nem loptam semmit. – mondtam zavarodottan.
- De! Őt nekem szánta a sors és te elloptad tőlem! Légy átkozott! – sikította, aztán kifutott a házból. Értetlenül néztem utána.
- Ebbe a lányba meg mi ütött? – kérdeztem felvont szemöldökkel férjecskémtől. Lemondó sóhajjal mentem az öregasszonyhoz és fizettem.
- Már mehetünk is. – mondtam vidáman Shade-nek. Felkaptam egy szatyrot és elindultam a kijárat felé.
- Itt a többi holmijuk is. – mutatta Shade-nek a hatalmas csomagot az öregasszony.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 12 Feb. 2013 - 8:49

Ahogy láttam Niivnek kapóra jött az öregnő keze, volt hova pakolnia. A szőrös pultos lány hullámzó szemöldökkel kacsintgatott rám. Még a hideg is kirázott tőle. Hogy marad az ilyen életbe? Tűnődtem, aztán hamar rájöttem a válaszra. Olyan ronda, hogy még a halál is messziről elkerüli. Előlépett a pult mögül és azt mondta, hogy megjósolták neki, hogy jövök és hogy elveszem.
-Mi? - néztem rá meglepetten. A lány nagyon belelovalta magát abba, ebbe a házasság dologba. Megfogta a kezem és tovább áradozott.
-Már ne is haragudj kislány, de a te jósnőd, valamit nagyon benézett. - válaszoltam a lány szavaira és kirántottam el a kezem a szőrös ujjai közül.
-Jaaj, ő Elvira, a legkisebb unokám. Ő a legszebb mind közül. Hát nem szemrevaló? - kérdezte az idős asszony. Ha ő volt a legszebb, bele sem mertem gondolni, hogy nézhet ki a többi.
Megköszörültem a torkomat.
-Niiv siethetnél, igazán. - türelmetlenkedtem. Nagyon mehetnékem volt.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 19 Feb. 2013 - 1:20-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Kedd 12 Feb. 2013 - 8:33

Shade úgy döntött nem kér az öregasszony segítségéből. Inkább utánam küldte a nőt. Jól is jött, a kezébe pakoltam a gyorsan összegyűjtött ruhadarabokat. Így én szabadon válogathattam. Férjem eközben szóba elegyedett egy igen csak csúnyácska lánnyal. Pár szó után türelmetlenül kérdezte, hogy mehetünk-e.
- Mindjárt. Még pár perc. – szóltam vissza neki. Közben a lányka a pult mögül Shade-hez sétált és boldog mosollyal az arcán fogta meg férjem kezét.
- Egy jósnő megjósolta, hogy el fogsz jönni hozzám kedvesem! – mondta meghatódott arccal.
- Azt mondta a vajákos Biri, hogy az első férfi aki a szobor mellől fog lenézni rám, ő lesz a férjem. És az te vagy! – mondta megölelve férjemet.
- Mi már örökké együtt maradunk, történjék bármi! Szerelmem!!! – sikította a lány vidáman.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 12 Feb. 2013 - 7:25

Amint beléptünk az üzletbe Niiv azonnal válogatni kezdett. Én elálldogáltam az ajtó közelében és a szobrokat néztem. Asszonykám kettőt fordult majd néhány ruhát nyomott a kezembe.
-Erre semmi szükség. - tiltakoztam, amikor az eladó fejébe vette, hogy átöltöztet. Az öregasszony nem adta fel, hiába ellenkeztem.
-Fiatalember, ne legyen olyan szégyellős. - csimpaszkodott a gatyám korcába és az övemnél matatott.
-Hipp-hopp átöltözünk. - mondta tovább.
-Hagyja abba. - mordultam rá, és a csuklóját megfogva emeltem le a kezeit rólam.
-Inkább segítsen Niivnek. - zavartam a feleségem után. Az öreglány kicsit csalódottan, de ugyanolyan lelkesen eredt a nomádlány után.
-Kedveském...- kiáltott utána. Mély levegőt véve, dőltem a falnak. Azt hittem, hogy fal, de valami egészen más volt. Megfordultam és láttam, hogy egy nagy faragott szobor. Nehezen vettem ki, mit ábrázolt, de egy fonott hajú lány került elő a pult mögül, aki felvilágosított.
-Ez egy bennszülött termékenységi szobor. - mondta vékony sipító hangon. Szinte fülsértő volt. Ösztönösen a hang irányába fordultam. Egy fiatal lány könyökölt a pulton, egy kócos mosolyt villantott felém.
-Azt mondják varázsereje van. - tette hozzá, és összenőtt szemöldökét húzogatva fel-le. Ilyen ronda nőt még életemben nem láttam, szinte lesokkolt a látvány.
-Niiv, kész vagy, mehetünk már? - kérdeztem az asszonyt.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 19 Feb. 2013 - 1:58-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Kedd 12 Feb. 2013 - 6:55

Felvetettem, hogy az állattámadás után szükségünk lenne pár holmira a közeli településről. Miután megvacsoráztam elindultunk. Nemsokára el is értük az apró kis boltot, ahol az eladónő nagyon örült nekünk.
- Na nézzük csak. – néztem körbe elgondolkodva.
- Kéne vennünk takarót és párnát, meg valami puhát magunk alá. – kezdtem sorolni. Az eladóhölgy rögtön ki is pakolta elénk a kért holmit.
- Jó és ezen kívül kellenek ruhák, mert szétszakadtak. – tettem hozzá körülnézve. Odasétáltam a ruha részleghez és elkezdtem vizsgálgatni a kelméket. Kiválogattam pár hasznos darabot és férjem kezébe nyomtam őket.
- Ha gondolod próbáld fel őket, de szerintem ezek a te méreteid. – mondtam vidáman aztán elkezdtem magamnak válogatni. Az eladónő elkapta Shade felsőjét és elkezdte lerángatni róla.
- Majd én segítek próbálni kedveskéim. – mondta vidáman.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 12 Feb. 2013 - 6:37

Az állatok teljesen széttúrták a táborhelyünket. És néhány dolgot magukkal is vittek. Niiv nekiállt összeszedni a szétdobált holmikat. Több belőle menthetetlen volt. Niiv nekiállt megsütni a halat, közben megjegyezte, hogy keresnünk kellene egy közeli falut, ahol beszerezhetnénk egy-két dolgot.
-Rendben. - mondtam, majd rágyújtottam egy újabb szálra.
-Eszel, utána elnézünk. - tettem hozzá. Miután a hal ropogósra sült, és Niiv megvacsorázott, elindultunk az ösvényen a völgy felé. Fél után jártunk, amikor egy idősebb fazon jött velünk szembe egy megpakolt szamárral. Megkérdeztem tőle, merre találunk itt boltot, mire az öreg egy közeli házra mutatott.
-Köszönjük. - mondtam, majd tovább mentünk. A bolthoz érve egy lelkes idős asszony fogadott minket.
-Vásárlóóóók. - borult Niiv nyakába az öreglány. Nagyon örült nekünk a nő. Be is tessékelt az üzletbe. A bolt zsúfolásig tele volt kacatokkal, ruhákkal, étellel.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 19 Feb. 2013 - 1:36-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Kedd 12 Feb. 2013 - 6:14

Mire visszaértünk a táborhelyünkre az állatok teljesen feltúrták a holmijainkat. A sátrunkból egy egész sereg állat száguldott ki.
- Jajj neeee! – sóhajtottam lemondón. Elindultam és elkezdtem összeszedegetni a szétszórt cuccainkat. Mikor végre végeztem vele, újra megraktam a tüzet és elkezdtem megsütni a halamat.
- Nah! Ezek után nem panaszkodhatsz, hogy szűk a sátor. – jegyeztem meg férjemnek.
- Azt is ki kéne találnunk, hogy miben fogsz aludni. – tettem hozzá.
- Kéne neked szereznünk valami takarót. – mondtam elgondolkozva.
- Biztos van a közelben egy település. Ott tudnánk neked szerezni. – mondtam miközben megforgattam a halacskámat.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 12 Feb. 2013 - 5:42

Miután lefejeztem a halat, Niiv elkérte a kunait, hogy felvágja vele az állatot. Kibelezte, megpucolta, otthonosan mozgott a kezében a kés, mintha mindennap ezt csinálta volna. Amikor végzett, gyorsan magára kapta a ruháit, és visszaindultunk a táborhelyre. A szállásunkra érve a sátrunk fel volt dúlva, a tábortűz helye is szét volt kotorva, és a cuccaink 50 méteres körzetben szanaszét hevertek.
-Itt meg mi történt? - kérdeztem költőien, mikor a sátor megmozdult, majd egy üvöltő medvefej bújt elő onnét. Mancsaiban a kávés termoszt szorongatta. Fenyegetően nézett ránk, üvöltött, majd elrohant. A sátorból még két róka, egy őz, egy mókus család és két mosómedve távozott a fák közé.
-Oh...- ültem le a sátor mellé.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 19 Feb. 2013 - 1:34-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Kedd 12 Feb. 2013 - 5:26

Shade-nek nyújtottam a halacskát amit fogtam, hogy üsse ő agyon. Nekem nem volt szívem hozzá. Ő viszont egyetlen gyors mozdulattal megoldotta a problémát. Olyan gyorsan vágta le az állat fejét, hogy szinte felfogni is alig bírtam.
- Köszönöm. – mondtam elmosolyodva.
- Azt elkérhetem? – vettem el tőle a kunait. Letettem egy lapos kőre a halat és módszeresen kezdtem kibelezni az állatot. Mikor végeztem, lemostam Shade fegyverét és visszaadtam neki.
- Mehetünk is enni! – jelentettem ki. Közben a napon megszáradtak a ruháim, így gyorsan felöltöztem és már indultam is vissza a táborhelyünkre.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

2 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vissza az elejére

- Similar topics