Welcome to Noctis

Háború tört ki a vérivók és a boszorkányok között. Narlen városa elbukott, és Boszorkányföld egy része vámpír kézre került. Theradin a harcok kezdete előtt békét kötött a vérszívókkal, így a város megőrizhette függetlenségét.
Eközben északon a Démonok Birodalma megerősödött és kihasználva szomszédai csatározásait elfoglalta Boszorkányföld északi, kimérák és transmopheusok lakta területeit. A határvonalak átrendeződtek, ezért a vadászokra nagyobb szükség van, mint valaha.

• • •

Lépj be Noctis világába, ismerd meg a napfényes, varázslatos Nyugatot, az egykori Boszorkányföldet - Shalmaeron provinciáját, vagy a misztikus, sámánok lakta Sellarya szigetét. Barangold be a veszélyes, sötét Keletet, ahol vérivók és halandók élnek. Ismerd meg Caelestis hegyvidékeit, a délen fekvő elfek lakta Lamuriont, vagy a sárkányidomítók és a valkűrök otthonát, a messzi fagyos Valachiát. És ha még futja az erődből, utazd át az ismeretlen északi földet, Diabolus Glebát, a démonok hazáját.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

CHATBOX

Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 1 rejtett és 1 vendég

Garew Towryk

A legtöbb felhasználó (19 fő) 2018-11-24, 15:35-kor volt itt.

Virágos domboldal

3 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Virágos domboldal

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-02-12, 17:14

Kimásztam a tóból, csurom vizes voltam és nagyon morcos. Hol a ruhámból, hol a hajamból csavartam a vizet. Niiv azt mondta, hogy ez túl sok vacsorának, kisebbel is beéri. Közben a hal is visszamászott a tóba. Felmásztam egy sziklára és ott szárítkoztam, míg asszonykám a tó sekélyebb részén horgászott. Hamar a horgára is akadt egy megfelelő méretű zsákmány. Kihúzta a tóból és felém nyújtotta, hogy üssem agyon. A hal ficánkolt Niiv kezében, szabadulni akart, mintha tudta volna, hogy mi vár rá. Elővettem egy kunait, és levágtam az állat fejét egy suhintással megoldva a problémát. Vigyáztam, hogy feleségem kezét ne érje az éles penge. Kellemetlen lett volna, ha Niiv kezét is levágom menet közben.
-Kész is. - mondtam, majd megtöröltem a késem élét.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-02-19, 13:33-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Rangom : noctis archos

http://noctis-parvulus.forummotion.com

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-02-12, 16:57

Míg én száradtam a napon, férjem újra nekiült a horgászatnak. Megkértem, hogy rendes halat fogjon, mert azt szeretnék vacsorázni. Mélázásomból hatalmas csobbanásra lettem figyelmes. Shade eltűnt a tóban; ahogy kivettem egy bazi nagy hal húzta férjemet maga után. Hirtelen hatalmas szél kerekedett és a bálna kihemperedett elém a vízből férjemmel egyetemben.
- Szép fogás! – mondtam nevetve, miközben felálltam és Shade-hez sétáltam.
- Tiszta víz vagy. Szegénykém…- töröltem le az arcáról a cseppeket.
- De ezt a halat sajnos vissza kell dobni. Túl nagy. Ennyit nem tudok megenni, sajnálom. – mondtam férjemnek, de a hal önállósította magát és visszaficánkolt a vízbe.
- Elég ha kicsi halakat fogunk. Add csak ide! – vettem el tőle a botot és közel a parthoz a sekélyebb vízbe lógattam. Nemsokára jött is a kapás és kiszedtem egy közepes méretű halat.
- Ez pont jó lesz. – mondtam lelkesen, aztán férjem felé nyújtottam a pikkelyest.
- Üsd agyon légyszi…én nem szeretem. – tényleg nem szerettem ilyesmit csinálni, mert sajnáltam a halacskát. Ha viszont már halott volt szívesen megpucoltam és megettem.

"Egy szép napon majd hivatalosan is elismerik, hogy amit mi valóságnak kereszteltünk el, az még inkább illúzió, mint az álmok világa."

Mortalis

Niiv von Narrath

Rangom : nomades, noctis reginae

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-02-12, 13:21

Miután a kopoltyús nő elúszott, ismét csend lett. Leültem egy nagyobb sziklára és füstölögtem. Niiv megjegyezte, hogy vacsorára szívesen enne halat. Enyhe célzás volt, hogy foghatnék neki valamit.
-Rendben. Teszek még egy kísérletet. - bólintottam, bár tudtam hogy a horgászat nem az én műfajom. A kő oldalán elnyomtam a cigimet, de a csikket nem dobtam el, hanem a horog végére akasztottam. Meglendítettem a botot és bedobtam a horgot a vízbe. Már csak várnom kellett, hogy rajta akadjon valami ehető. Nem kellett sokat várnom, mert megmozdult a damil, kapást jelzett. Megint sikerült valami nagyot kifognom, mert teljes erőből húztam, mégis alig mozdult. Csak reméltem, hogy nem egy újabb sellő.
-Mindjárt megvan. - morogtam, mikor a zsákmány megvadult és botostól berántott a vízbe. Már csak reflexből is kapaszkodtam a horgászeszközbe. A hal tett velem pár kört a tóban, miközben nyeltem pár liter vizet. Megelégeltem a dolgot, és nagy szelet küldtem a halra. A tó felszíne megmozdult és hatalmas hullám keletkezett, ami kisodorta a peca végére akadt uszonyost. Egy nagy bálnanagyságú hal csúszott Niiv mellé. Csurom vizesen követtem a zsákmányt.
-Na, itt a vacsorád. - mondtam, miközben a felsőmből kicsavartam a vizet.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-02-19, 13:29-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-02-12, 03:12

Miután elmagyaráztam miért szebbek az én melleim felhúztam a pólómat és megmutattam neki miről beszélek. Erre a lány kijelentette, hogy mutáns vagyok, mivel nekem csak kettő van. Fáradt arccal néztem rá aztán elvonultam száradni. Fél füllel hallottam, hogy Shade azt meséli be a halnak, hogy fertőző beteg vagyok, és ha nem húz el gyorsan akkor leszáradnak a mellei. A sellő buta volt, így azonnal bevette és eltűnt, mint a kámfor.
- Remélem, nem jön vissza már. – tettem hozzá morogva.
- Na, most próbáld meg még egyszer, de könyörgöm most ehető halat húzz ki. Jó lenne nekem vacsorára. – jegyeztem meg férjemnek kuncogva.
- Szeretem a halat roston sütve. – tettem hozzá vidáman és reflexből a pocimra húztam az egyik tenyerem.

"Egy szép napon majd hivatalosan is elismerik, hogy amit mi valóságnak kereszteltünk el, az még inkább illúzió, mint az álmok világa."

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-02-12, 03:04

A sellőlány dühös volt, és mellesleg magyarázatot követelt Niivtől. Ő nem szégyellősködött, a magyarázat mellé még illusztrált is. Felhúzta a pólóját és megmutatta mije van. A hallány szemei kikerekedtek és hátrálni kezdett, mintha valami borzalmat látott volna.
-Neked csak kettő van, te...te....te mutááááns vaaaagy. - mutogatott a feleségemre.
-Igen, és fertőző is. - szóltam közbe. Elővettem egy szál cigit és kényelmesen rágyújtottam. Előbb a rőzsés asszony, most meg az ebihal zavarja a nyugalmat. Csendre vágytam.
-Ha nem úszol gyorsan el, leszárad a harmadik, de lehet, hogy mindegyik. - tettem hozzá. A kiscsaj szóról szóra bevette. Csak egy ijedt Tényleg?- et tudott kinyögni, majd amilyen gyorsan tudott elúszott.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-02-19, 13:24-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-02-12, 02:53

A sellőlány meghallotta, hogy a melleit kritizálom. Visszaúszott, közben lefröcskölt vízzel és magyarázatot követelt. Lassan keltem fel, és közelebb sétáltam.
- Hogy mi a gond a melleiddel? – kérdeztem vissza úgy mintha ez evidens lenne.
- Nos, először is, egyel több van mint amennyinek lennie kéne. Másodszor pedig úgy lógnak mint a tejeszacskók. – mondtam vállrándítva. Az enyémek viszont…- megfogtam a felsőmet és felhúztam.
- Szép feszesek és formásak. Egyáltalán nem lógnak. Se túl nagyok, se túl kicsik, és kettő van belőlük. Pont amennyi kell. – mondtam aztán visszahúztam a pólómat.
- Nagyjából ennyi. Remélem kielégítő volt a válasz. – tettem hozzá aztán hátat fordítottam és olyan messze mentem, hogy ne tudjon még egyszer lefröcskölni. Lehúztam a ruháimat és kiterítettem őket száradni, miközben süttettem magam a napon.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-02-12, 02:43

A sellőlány melleit lobogtatva körözött a tóban, arra várva, hogy csatlakozzak hozzá. Niiv morcosan nézett rám, majd megjegyezte, hogy az ő mellei sokkal szebbek mint a félhalnőé.
-Tudom. - válaszoltam. Feleségem nem beszélt hangosan, de a sellő még a tó túloldaláról is hallotta, hogy a melleit kritizálják.
-Anyáááád! - zengett a túlpartról. A hallány bedühödött és gyorsúszásban siklott visszafelé. Éppen le akartam ülni Niiv mellé, amikor Ella egy nagy hullám kíséretében visszatért. A hullám egyenesen felénk tartott. Nekem csak a lábszáram lett vizes, de asszonykámat úgy ahogy volt beterítette a hirtelen jött víz.
-Mi bajod a melleimmel? - lengette meg előttünk mind a három darabot.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-02-19, 13:22-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-02-12, 02:32

A sellőlány olyan buta volt, hogy még az se esett le neki, hogy gúnyolódom. Helyette megkérte Shadet, hogy fürdőzzön vele a tóba és ledobta a melltartóját. Dühösen figyeltem a pancsolását, de aztán lenyugodtam. Nem kell féltékenynek lennem egy félig halra. Unott sóhajjal heveredtem le a fűbe a napra.
- Na? Akarsz látni lobogó hal melleket, vagy elküldöd végre a búsba? – kérdeztem kissé morcosan férjemtől. Tudtam, hogy a lány addig nem tágít, amíg férjem nem kéri.
- De ha mégis a kukkolás mellett döntesz, elmondom, hogy így ránézésre az enyémek szebbek. – tettem hozzá ásítva, aztán lehunytam a szemeimet és tovább szívtam magamba a napfényt.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-02-12, 02:23

A sellőlány nem tágított. Tovább bosszantotta Niivet, aki gúnyolódott vele kicsit. Hiába az irónia, a sellő nem értette a célzást. Buta volt, mint a föld. Szinte látszott, ahogy a feje felett duzzad a kérdőjel, amikor Niiv a gyertyatartásról beszélt neki. Azt sem tudta, mi az a gyertya.
-Tarthatom, de nem tudom sokáig. Ha nehéz hamar elfárad a kezem. - válaszolta vállrándítva. Kicsit elgondolkodott, aztán újra felém nézett vigyorogva.
-Gyere, fürödj velem. Nagyon kellemes a víz. Bizsergeti a testem. - mondta nevetve, majd levette a melltartóját, meglengette, kidobta a partra a lábam elé és tett néhány kört a tóba.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-02-19, 14:23-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-02-12, 02:13

Visszadobtam a vízbe a lányt, de ő nem volt hajlandó elúszni. Mindenáron azt akarta, hogy férjem magával vigye. Azt mondta keressek én egy sellőfiút és megdobott egy kagylóval.
- Bocsi, de a halakra nem bukom. – mondtam gúnyos hangon.
- Szerintem a férjem se bukik a halnőkre. – tettem hozzá vállrándítva.
- Ha nem akarsz elmenni, hát ne menj, de nem hiszem, hogy sok esélyed van arra, hogy hazavigyünk. Meg amúgy is mit csinálnál te nálunk? Tartanád a gyertyát? – kérdeztem elhúzott szájjal méregetve a sellőlányt.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-02-12, 02:03

Az első fogásom egy sellő volt. Ha azt nézzük egész szép eredmény. A halnő először fújtatott, bizonyára nem volt kellemes arra eszmélnie, hogy egy horog akadt az orrába. De látszólag nem zavarta, hogy így alakult. Kicsit kellette magát, és azt szerette volna, ha hazaviszem magammal. Niiv viszont nem hagyott neki sok időt a bájolgásra, mert feltűnt mellettem, és lelombozta a pillarebegtető sellőlányt. Asszonykám megragadta a farkánál fogva és visszavonszolta a tóhoz, majd útjára eresztette. A lány zavartan pislogott. Beletelt néhány percbe, mire felfogta, hogy újra a vízben van.
-De én még nem akarok menni. Vigyél magaddal, kérlek. - kérlelt tovább rebegtetve a szempilláit.
-Keress magadnak te sellőfiút. - nézett dühösen Niivre, kinyújtotta a nyelvét, majd megdobta egy kagylóval.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-02-19, 14:21-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-02-12, 01:50

Shade-nek adtam a botot és elterültem a fűben. Egy fa árnyékában voltunk, de a szervezetem már nagyon vágyta a fényt, így arrébb hemperedtem a napos részre. Élveztem, ahogy a sugarak melengetik a bőrömet, hamar el is bóbiskoltam. Arra ébredtem, hogy Shade egy hallal küzd. Felültem és figyeltem a harcát, míg egyszer csak ki nem rántotta. A hal olyan sebességgel repült ki a vízből egy bokorba, hogy nem tudtam megfigyelni.
- Hűűű…ez szép fogás, jó nagynak tűnik. – keltem fel a helyemről vidáman. A bokorhoz sétáltam én is, ahonnan nyöszörgés hallatszott. Megálltam férjem mellett, ekkor jöttem rá hogy egy sellő fekszik a cserjében. Először morgott, de ahogy meglátta férjemet, rögtön változott a hangulata és kacéran kérdezte, hogy hazaviszi-e Shade.
- Nem visz haza. Te ott megpurcannál ahol mi lakunk. – jelentettem ki határozottan.
- Gyere, inkább visszadoblak a vízbe. – mondtam, majd elkaptam az uszonyát és a tó felé húztam. Mióta Sellarya szigetén találkoztam a sellőkkel, nem rajongtam értük. Visszalöktem a vízbe a halnőt, aztán fújtam egyet.
- Menj! Keress magadnak egy sellőfiút és hagyd békén a férjemet! – mondtam neki ellentmondást nem tűrő hangon.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-02-12, 00:56

Felvetettem hogy horgászhatnánk, eddig ugyanis soha nem próbáltam. Niiv belement, ezért a tó felé vettük az irányt. Szakavatottan állított össze a horgászbotot. Szótlanul figyeltem őt. Amikor elkészült a kezembe adta és annyit mondott hogy lendítsem meg. Úgy tettem, ahogy mondta. Egy óra is eltelt már, de nem történt semmi.
-Ez unalmas. - mondtam lemondóan sóhajtva.
-Mikor lesz már ka...- kérdeztem, de mondatom felénél, megrándult a zsinór.
-Valami ráakadt. - jegyeztem meg, és nagy erővel rántottam magam felé a botot.
-Ez nagy hal lesz. - tettem hozzá, amikor a zsákmány ugyanolyan nagy erővel próbált szabadulni. Némi huzavona után kirántottam a horogra akadt halacskát. Botostól egy bokorba repült és csak az uszonya látszott ki a zöldesből. Közelebb mentem, és akkor láttam, hogy egy félhalnő fekszik az ágak között. Nyöszörögve mászott ki a levelek közül, és az orrát fájlalta. Mint kiderült, a horog pont a jobb orrlukába akadt.
-Jaj, de fáj. - tapogatta az orrát.
-Megint egy szemét horgász. - háborodott fel. Ám dühe hamar elszállt, amikor meglátott. Örült, hogy most nem egy vénség rántotta ki a tóból. Bájosan mosolygott és szempilláját rebegtette.
-Szia. Ella vagyok. Most akkor hazaviszel? - kérdezte mosolyogva.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-02-19, 14:17-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-02-12, 00:24

Shade azt mondta, hogy ha én megöregszem, akkor nekem segíteni fog, mert kedvel.
- Ez kedves tőled…- jegyeztem meg félig őszintén félig ironikusan. Nem értettem, hogy miért esik nehezére segíteni, csak úgy önzetlenül. Anélkül hogy valamit kapna cserébe. Minden esetre, lemondó sóhajjal tettem félre a témát. Ha meg próbálom győzni, úgy is csak makacskodni kezd, ebben az egyben hasonlítottunk egymásra. Egyikőnk se szeretett engedni a maga igazából. Megkérdeztem inkább tőle mit szeretne csinálni, mire körülírta a horgászatot.
- Ahh értem. Horgászni szeretnél. Rendben. – egyeztem bele. Lesétáltunk a tóhoz szereztem egy hosszú rugalmas botot, rákötöttem egy zsinórt és egy apró horgot. Mindig volt nálam ilyesmi ha a szabadban maradtam pár napra. Könnyű táplálékszerzési lehetőség a horgászás. Feltűztem a horogra egy szem kukoricát, aztán átadtam a férjemnek.
- Na. Most lendítsd be a vízbe a horgot, aztán várunk. – mondtam vidáman, közben egy marék kukoricát dobtam a vízbe a közelünkbe, hogy odacsábítsam a gyanútlan halacskákat.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-02-12, 00:11

-Kinek lett volna hasznos? - kérdeztem vissza, mert én nem láttam be, hogy nekem miért válna hasznomra segíteni a vén szatyornak. Asszonykám belelendült. Megegyezte, hogy bizonyára azért nem érzelem a segítségnyújtás fontosságát, mert én nem öregszem. Soha nem leszek olyan vénség, mint az öreglány meg az ura. Volt benne valami. De a legfőbb oka az volt, hogy vámpír voltam és nem nomád. Ez az önzetlen segíteni akarás biztos valami nomád betegség.
-Igazad van, tényleg nem tudom elképzelni. - bólintottam.
-De ha megnyugtat. Ha megöregszel neked segítek majd gallyakat cipelni, mert téged ismerlek...meg kedvellek. - tettem hozzá. Asszonykám kíváncsi volt, hogy milyen hasznos dologgal ütném el a rám szakadt szabadidőt.
-Kipróbálnám azt a horgászós dolgot. Láttam lentebb egy tavat, bár elég meleg volt a vize, nem tudom mennyi hal lehet benne. - válaszoltam. Hallottam, hogy a nomádok halakat kapkodnak ki a tóból egy bottal.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-02-19, 14:16-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-02-11, 23:59

Shade azzal húzta ki magát a rosszallásom alól, hogy ő nem szociális típus és hogy jobb dolgokkal akarja tölteni az idejét.
- Ez is elég hasznos lett volna. Segítettél volna egy idős néninek. Azért nem érted, mert te sosem öregedsz meg és nem épül le a tested. El se tudod képzelni milyen. Ha tudnád, nem viselkednél így. – mondtam elhúzott szájjal. Igaz, még én is nagyon fiatal voltam, de attól még érzékeltem az időt. Kicsi koromban, nem éreztem soha túl hidegnek, soha túl melegnek az időt és kétszer ennyi mozgás után fáradtam csak el. Ma már nem így volt, pedig még csak 22 éves voltam. Lemondóan sóhajtottam egyet.
- Na és mit szeretnél csinálni, amit hasznosnak is tartasz? – kérdeztem kíváncsian nézve rá.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-02-11, 23:08

Míg én a fa alatt pihentem néhány kölyök ellopta az öreglány rőzséjét. Nem nagyon foglalkoztatott a dolog, ez legyen az ő baja. Alig tűntek el a kölykök Niiv jelent meg az oldalán az öregasszonnyal. Asszonykám rosszallóan nézett rám, amiért nem segítettem az idős nőnek, és még a gondosan összegyűjtögetett rőzséjére sem vigyáztam. Egy szekér gurult melléjük, amin egy öreg papa zötykölődött. Összeszedte a feleségét meg a rőzsét és elgurultak hazáig. Niiv mellém ült, az arcán láttam, hogy valami nem tetszik neki.
-Ahan. - feleltem a megjegyzésére.
-De én nem vagyok olyan szociális, mint te. Mit érdekel engem egy öregasszony, akit még soha nem láttam, és valószínűleg ezután nem is fogok. - vontam meg a vállam.
-Ha már elszabadultam Bradenburgból, akkor értelmesebb dolgokkal akarom tölteni a szabadidőmet...- morogtam.
-És ezalatt nem rőzselopó kölykök üldözésére gondolok. - tettem hozzá. Sokkal inkább zavartalan pihenésre.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-02-19, 14:14-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-02-11, 22:05

Leszaladtam a nénihez megnézni nem-e törte nagyon össze magát. Szerencsére kutya baja se volt, csak kicsit megrándult a bokája. Segítettem neki felcammogni a dombon, de mire odaértünk a rőzse nagy része eltűnt. Rosszallóan néztem férjemre, aki egy fa alatt heverészett.
- Shade! Miért hagytad, hogy ellopják a rőzsét? – csattantam fel számonkérő hangon. Épp folytatni akartam a szidalmat, mikor egy szekér állt meg mellettünk. Egy öreg bácsi ült rajta és rőzsét vitt.
- Hé Mama! A suttyók már megint lopják a rőzsét, de lefüleltem őket. Megvárhattad volna hogy hazaérjek, akkor nem kellett volna cipelned. – mondta az öreg a néninek.
- Jajj papa! Nem tudtam, hogy már ma hazajössz. Akkor akár haza is mehetünk. – mondta a néne és felkászálódott a szekérre.
- Köszönöm a segítséget kislány! – intett búcsúzóul, aztán elhajtottak. Elhúzott szájjal ültem le férjem mellé.
- Igazán segíthettél volna te is. Nem haltál volna bele. – dudogtam durcásan.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-02-08, 02:56

A nénit lesodorta egy mókus a hegyről. Nem nagyon zaklattak fel a látottak, ezért visszaheveredtem a fa alá pihenni. Niiv rá akart venni, hogy nézzük meg az asszonyt, de nem érdekelt a dolog, így asszonykám egymaga sietett le a völgybe, hogy megnézze, a vénlány hogy viselte a bukfencet. Amikor leért a hegyről, megtalálta az öregasszony. A földön feküdt és nyöszörgött. A bokáját fájlalta. A mókus egy fának csapódott, megrázta a fejét, felkapta a zacskót és mintha mi sem történt volna, felmarkolta a zsákmányt és eltűnt a bokrok között. A nő nagy nehezen felállt, kicsit bicegett, majd újra nekivágott a hegynek. Míg ők odalent voltak, addig a fa alatt pihentem. Arra riadtam fel, hogy két kölyök lopja az öregasszony rőzséjét. Mindketten beletúrtak az ágakba, és amennyit csak bírtak magukhoz vettek, majd elszaladtak. Nagy markú gyerekek voltak, mert a tekintélyes halomból alig maradt valami.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-02-19, 14:11-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-02-08, 02:39

Shade felkelt és látszott az arcán ugyan hogy nem szívesen, de azért segített. Felkapta a nagy adag rőzsét és megkérdezte a nénit, hogy hová vigyük neki, de a néni nem válaszolt, csak elővett egy zacskót és rágcsálni kezdett.
- Szerintem nagyot hall. – mondtam a nénit méregetve.
- ELNÉZÉST! HOVÁ VIGYÜK A RŐZSÉKET? – mondtam nagyon hangosan, lassan, erősen artikulálva. A néni rám nézett és felelt.
- Nem messze lakom innen! Kedveskéim nagyon szép tőletek, hogy segítetek…- nem érkezett befejezni a mondatát, mert egy éhes mókus ugrott az arcába, megtántorodott és legurult a hegyről.
- Úristeeeen! – sikítottam ijedten nézve utána.
- Shade! Segítenünk kell szegénynek! – szóltam rá erélyesen a férjemre aki unottan ledobta a rőzsét és elfeküdt a fűben. Morcosan fújtam felé egyet, aztán leszaladtam a lejtőn. Szegény néni ott feküdt és próbált felkászálódni.
- Nagyon megütötte magát? – sietem a segítségére. Felsegítettem és átkarolva tartottam.
- Jajj…azt hiszem megrándult a bokám. – mondta a néni fájdalmas hangon.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-02-08, 02:28

Azt hittem, ha a bácsikám távozik, nyugalom lesz és senki nem zavar majd, de a semmiből egy vén nyanya tűnt fel megrakodva rőzsével. Hangosan nyögött a teher alatt, és ahogy közeledett úgy egyre hangosabban hallottuk a szenvedését. Niivből előtört az empátia és odarohant, hogy segítsen a vénasszonynak. Én közben hátradőltem, lehunytam a szemem és nem törődtem semmivel. Egészen addig, míg Niiv meg nem kért, hogy segítsek. Nem sok kedvvel, de felkeltem és miután odasétáltam hozzájuk, elvettem a gallyakat. Olyan könnyen kaptam kézbe, mintha csak egy ruhadarab lett volna.
-Hova vigyem? - kérdeztem a nőt, aki elmosolyodott. Vártam néhány percet, hátha belövi az irányt, de az öreglány csak kitartóan vigyorgott. Elővett egy zacskót, amiben látszólag valami dió vagy mogyoróféle volt és rágcsálni kezdett.
-Szóval? - néztem rá kérdően, hátha kinyög valamit, de a néne hallgatott.
-Niiv? - pillantottam a feleségemre tanácsért, amikor a fák levelei közül megérezve a mogyoró illatát egy mókus ugrott elő. A kiéhezett szőrmók visítva tapadt az asszony arcára, aki ijedten hadonászott a levegőben. Megpróbálta leszedni magáról az állatot, de az makacsul tapadt. Kóválygott a nő jobbra, majd balra, így nem vette észre, hogy egy nagy darab kőre lép. A bokája megbicsaklott és elvesztve az egyensúlyát, mókussal az arcán gurult le a hegyoldalon a völgybe. Pillanatok alatt eltűnt.
-Na jó... - dobtam le a rőzsehalmot a földre és visszaheveredtem pihenni.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-02-19, 14:04-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-02-08, 01:39

Sirius bá annyira megszállottan el akart engem űzni, hogy képes volt utánunk jönni. Sértegetett és az akarta, hogy Shade vele menjen, de nem jött össze neki. Férjem inkább engem és a sátrazást választotta. Miután az öreg sértődötten visszament Bradenburgba, még puffogtam egy kicsit. Férjecském viszont gyorsan lenyugtatott. Felült és azt mondta hogy reméli kiélveztem a diadalom, mert nem mostanában fog ilyen újra előfordulni.
- Már hogy is ne? Én ügyes vagyok, szóval legközelebb is én nyerek. – mondtam sunyi mosollyal. Lekászálódtam Shade-ről és felálltam. A hátam mögül halk nyögdécselést és fáradt sóhajokat hallottam. Megfordultam és egy öreg nénit pillantottam meg. Egy nagy adag rőzsét cipelt, de alig bírta el.
- Szegény néni. Nincs aki segítsen neki…- jegyzetem meg férjemnek. Odasétáltam a nénihez.
- Esetleg segíthetünk? Látom nehéz. – mondtam segítőkészen és elvettem tőle a nagy adag rőzsét, de olyan nehéz volt, hogy én is alig bírtam el.
- Shade! – néztem rá segélykérően.
- Segíts légysziiii! – pillogtam férjecském felé bájos arccal.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-02-05, 23:34

Sirius feltűnése váratlan volt. Nem hittem, hogy képes utánunk jönni csak azért, hogy kicsit bosszantson. Szerencsére gyorsan feladta, és bár kedvetlenül, de visszament a fővárosba. Az a pár perc, míg velünk volt alkalmat adott neki arra, hogy megjegyzéseket tegyen a feleségemre és provokálja őt. Sikerrel is járt, mert Niiv mérgesen feleselt vissza a vámpírnak, aki egyáltalán nem foglalkozott a nomádlány szavaival. A szelektív hallás nála is beindult.
-Ne foglalkozzunk az öreggel. - javasoltam morgolódó asszonykámnak, miközben végigsimítottam a haján.
-Na, most már leszállhatsz rólam. Remélem eléggé kiélvezted a győzelmedet, mert jó ideig nem lesz rá alkalmad. - magyaráztam felülve.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-02-19, 14:01-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-02-05, 23:01

Soha nem viseltem jól a visszautasítást, így akaratosan csókoltam meg férjemet. Mi az hogy nem hajlandó megcsókolni engem? Birtoklón szorítottam magamhoz, de hirtelen egy ismerős hang csendült fölöttem. Hitetlenkedve váltam el férjem ajkaitól és a hang irányába pillantottam. Először azt hittem képzelődök, de nem. Sirius bácsi állt mellettünk, teljes életnagyságában. Azt mondta egy kullancs vagyok.
- Én nem szívok vért mint maga. Akkor már sokkal inkább maga a kullancs. Meg amúgy is, most is a nyakunkon van. – mondtam cseppet se kedvesen, sértődött hangon. Nagyon elegem volt az öregből. Az egy dolog hogy a palotában folyton a férjemen lóg, de hogy képes volt ide is utánunk jönni, az már kimondottan irritáló volt. Haza akarta vinni Shade-et a munkára hivatkozva, de ő szerencsére határozott nemet mondott. Az öreg pedig sértődötten vonult vissza Bradenburgba.
- Hihetetlen, hogy képes volt még ide is utánunk jönni. – morogtam magamban.
- Egyszerűen ki nem állhatom. – puffogtam mérges arccal.
- Annyira utálom, hogy….- még szavakat se találtam rá hogy mennyire nem szeretem a bácsit.
- Mikor megy már el a közelünkből? – húztam el a számat dühösen.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-02-05, 15:48

Niiv megengedte, hogy megcsókoljam, de én finoman visszautasítottam az ajánlatát. Arcát elnézve nem igazán erre a válaszra számított. Ledöbbent, majd durcás arckifejezésre váltott. Rám parancsolt, hogy csókoljam meg.
-Felejtsd el. - morogtam. Nem szoktam hozzá, hogy parancsolgatnak nekem, pláne egy asszony, így egyszerűen csak elfordítottam a fejem. Niiv továbbra is morcosan nézett rám. Nehezen viselte a visszautasítást. Végül a kis akarnok átölelt és megcsókolt. Ekkor lépett ki a bokor mellől a bácsikám. Szokásához híven a legjobbkor.
-Shade, köpöd ki! - parancsolt rám, mintha egy taknyos kölyök lettem volna és mintha valami gusztustalan dolgot vettem volna a számba. Meglepetten néztem rá. Az öreg meg hogy kerül ide, és mióta lehet itt?
-Sirius. Te itt, a palotán kívül? - kérdeztem. Meglepett a jelenléte. Siirus bá jó ha 500 évente egyszer kidugja az orrát Bradenburgból.
-Kis kullancs. - nézett végig megvetően Niiven, amint ő engem ölelt.
-Azért jöttem, hogy visszavigyelek. - fordult felém.
-Rengeteg a teendő odahaza, nincs idő itt....- hagyta félbe a mondatát és grimaszokat vágott helyette.
-Gyerünk, kelj fel és induljunk. - sürgetett a vénség. Egyre türelmetlenebb volt. Nekem viszont eszembe sem volt visszamenni.
-Én maradok. - jelentettem ki határozottan.
-Itt töltök néhány napot, pihenek. Ha meguntam, majd hazamegyek és folytatjuk a munkát. - közöltem a szándékaimat.
-Na de... - vágott volna közbe a vámpír.
-Döntöttem és kész. Erről nem nyitok vitát. - zártam le gyorsan a beszélgetést.
-Ha most elindulsz még sötétedés előtt Bradenburgba érsz. - tettem hozzá, mire sarkon fordult és sértődötten tűnt el a bokrok között.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-02-19, 14:54-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

3 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vissza az elejére