Welcome to Noctis

Háború tört ki a vérivók és a boszorkányok között. Narlen városa elbukott, és Boszorkányföld egy része vámpír kézre került. Theradin a harcok kezdete előtt békét kötött a vérszívókkal, így a város megőrizhette függetlenségét.
Eközben északon a Démonok Birodalma megerősödött és kihasználva szomszédai csatározásait elfoglalta Boszorkányföld északi, kimérák és transmopheusok lakta területeit. A határvonalak átrendeződtek, ezért a vadászokra nagyobb szükség van, mint valaha.

• • •

Lépj be Noctis világába, ismerd meg a napfényes, varázslatos Nyugatot, az egykori Boszorkányföldet - Shalmaeron provinciáját, vagy a misztikus, sámánok lakta Sellarya szigetét. Barangold be a veszélyes, sötét Keletet, ahol vérivók és halandók élnek. Ismerd meg Caelestis hegyvidékeit, a délen fekvő elfek lakta Lamuriont, vagy a sárkányidomítók és a valkűrök otthonát, a messzi fagyos Valachiát. És ha még futja az erődből, utazd át az ismeretlen északi földet, Diabolus Glebát, a démonok hazáját.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

CHATBOX

Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 1 rejtett és 1 vendég

Garew Towryk

A legtöbb felhasználó (19 fő) Szomb. 24 Nov. 2018 - 3:35-kor volt itt.

Flóra és Faustitas kápolnája

5 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Re: Flóra és Faustitas kápolnája

Témanyitás by Shade von Narrath on Szer. 13 Márc. 2013 - 9:31

Sophie letett arról a szándékáról, hogy ellője Niiv szemét. Bár húzta a száját, hogy lemarad egy ilyen mókáról, de úgy tűnt belenyugszik. Stílust váltott és barátkozni kezdett Niiv-vel.
-Nem járok iskolába, engem Felila néni tanít. És 7 éves vagyok. - mondta, majd a hűtőhöz rohant és keresett benne valami harapni valót.
-Lassan el is kezdhetjük az órát. - javasolta az elfnő a gyereknek.
-Niiv nekünk meg beszélnünk kellene. - fordultam a feleségem felé, miközben letettem a csészét a pultra. Sophie egy nagy rajzlapot ragadott és felmászott az egyik székre, épp rajzórához készülődött.
-Akkor magatokra hagyunk titeket. Gyere Sophie. - szólt Felila a kölyöknek.
-Nem, maradjatok. - szóltam közbe.
-Szép az idő, sétálhatnánk. - javasoltam.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 11 Ápr. 2013 - 4:30-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Rangom : noctis archos

http://noctis-parvulus.forummotion.com

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Niiv von Narrath on Szer. 13 Márc. 2013 - 9:09

Leültem az asztalhoz a kávémmal és rosszkedvűen kortyolgatni kezdtem. A kislány viszont felkiáltott, hogy le akar lőni és elővett egy csúzlit. Egykedvűen néztem a gyerekre. Már csak ez hiányzott az életemből, egy neveletlen gyerek, aki ki akarja lőni a szememet.
- Tedd azt le kérlek, nagy vagy már az ilyesmihez. – figyelmeztettem, hogy ilyen idős korban már büntetés jár az ilyen viselkedésért. Felila is figyelmeztette a kislányt, aki végül feladta a tervét és stílust váltott. Kiderült, hogy Sophie a neve.
- Szia Sophie, én Niiv vagyok. – mondtam halvány mosolyt küldve a kislány felé.
- De mondd csak? Neked ilyenkor nem az iskolában lenne a helyed? Vagy itt nincs iskola? – váltottam csevegő stílusra.
- Amúgy pontosan hány éves is vagy? 7 vagy 8? – kérdeztem végigmérve a gyermeket.

"Egy szép napon majd hivatalosan is elismerik, hogy amit mi valóságnak kereszteltünk el, az még inkább illúzió, mint az álmok világa."

Mortalis

Niiv von Narrath

Rangom : nomades, noctis reginae

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 12 Márc. 2013 - 15:05

Nem sokkal Felila után Niiv is megjelent. Elég rosszul nézett ki, látszott rajta hogy nem volt valami jó éjszakája. Töltött magának egy csésze kávét, majd leült az asztalhoz.
-Te idegen vagy! - válaszolta köszönés helyett.
-Felila néni, itt egy idegen! - mutogatott Niivre.
-Lelőhetem? Légyszi - nézett rá kérlelő szemekkel. Mélyet sóhajtottam.
-Látod Shade ez a te hibád! - pillantott rám szigorúan Felila.
-Én csak azt mondtam neki, hogy ne lövöldözzön olyanokra, akiket ismer. - vontam meg a vállamat.
-Különben is el lett kobozva a csúzlija, nincs mitől tartani. - tettem hozzá, mire a kis vakarcs bekiabálta, hogy van másik. Sophiera néztem, aki addigra már egy kavicsot is rakott a szerkezetbe, és lövésre készen tartotta. Niivet célozta be vele.
-Sophie, nem szabad. Ő Shade felesége, Niiv. Neki nem szabad kilőni a szemét! - próbálta Felila ledumálni a kislányt, arról, hogy szembe lövősdit játsszon.
-És egy kisebb kaviccsal? - egyezkedett a kölyök, de az elfnő hajthatatlan volt. Csak a fejét rázta.
-Jól van. - zsebre vágta a csúzlit, és felugrott a székről. Gondolta, ha nem lövöldözhet, akkor barátkozni fog.
-Sophie vagyok, csókolom.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 11 Ápr. 2013 - 4:29-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Kedd 12 Márc. 2013 - 14:49

Elég nyugtalanul aludtam az éjjel, de már nem nagyon izgatott, kezdtem hozzászokni. Zajokat hallottam kintről így fáradtan, karikás szemekkel kikeltem az ágyból és rosszkedvűen léptem ki a konyhába.
- Jó reggelt. – köszöntem színtelen hangon. Nem szoktam kávézni de most szükségem volt egyre. Először észre se vettem, hogy van egy kislány is a házban, csak mikor leültem az asztalhoz akkor láttam meg.
- Szia! – köszöntem neki halvány mosollyal.
- Azt hiszem ma sétálok egyet. – pillantottam Felilára.
- Gondolom szép a táj. – tettem hozzá az ablakon kipillantva.

"Egy szép napon majd hivatalosan is elismerik, hogy amit mi valóságnak kereszteltünk el, az még inkább illúzió, mint az álmok világa."

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 12 Márc. 2013 - 14:16

Felila kicsit meglepődött a tényen, de a meglepettsége csak fokozódott, amikor megtudta, hogy már egy bő éve összeházasodtunk.
-Nem könnyű a vámpírokkal... - mondta Felila, miközben nekifogott törölgetni. Erről anyám is órákat tudott volna beszélni. Apám sem volt egyszerű eset. Miután Niiv kipanaszkodta magát, elvonult aludni. Kora reggel arra ébredtem, hogy valaki vagy valami a mellkasomra nehezedik és a képembe fúj. Álmosan kinyitottam a szemem és egy kis vakarcsot pillantottam meg. Olyan 7 év körül lehetett.
-Jó reggelt! - visította elhúzva.
-Gyere, játszani velem. - tette hozzá akaratosan. Fel sem fogtam mi történik körülöttem. Ránéztem az órára, még 5 óra sem volt.
-Menj innét. - morogtam, de a kis taknyos nem hagyott aludni.
-Nem. Gyere játszani. - ismételte meg, és megpróbálta lehúzni rólam a takarót.
-Felila megígérte, hogy játszol velem. - mondta komoly képpel. Kikeltem az ágyból és kimentem a konyhába, hogy igyak egy kávét. Töltöttem magamnak egy csészével, és belekortyoltam.
-Én is, én is... - mondta a kezét felfelé nyújtva. Majdnem kiverte a kezemből a csészét.
-Felejtsd el! - emeltem a kezem magasabbra.
-Sophie! Te itt? Hogy jöttél be? - lépett ki a hálószobából Felila.
-Csókolom Felila néni! Jöttem játszani. - magyarázott a gyerek, majd az asztalhoz sietett, és megmutatta a rajzait amit a napokban csinált.
-Az ablakomon mászott be...- válaszoltam Felila kérdésére.
-Látom még nem sikerült megszabadulnod tőle. - dőltem neki a pultnak, majd újra belekortyoltam a kávémba.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 11 Ápr. 2013 - 4:28-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Kedd 12 Márc. 2013 - 13:59

Sértett, hogy férjemnek egy év leforgása alatt nem jutott eszébe hogy elmondja az anyjának, elvett engem feleségül. Tényleg ennyire nem számítok neki semmit? Eszébe se jut, hogy van egy asszonya? Természetes volt, hogy megsértődtem, és kijelentettem inkább mégis külön szobában alszom. Férjem ezt is félvállról vette és elvonult aludni.
- Tudod mióta vagyunk házasok Felila? – pillantottam dühösen a szobaajtó felé.
- Több mint egy éve. De neki ez nem számít. Nem akar gyereket, csak kötelességből, eszébe se jutok, ha nem hívom fel magamra valamivel a figyelmét. Magától soha nem közeledne hozzám és még folytathatnám a végtelenségig. – mondtam megbántottan.
- Én pedig már kezdek belefáradni…egy kapcsolatot nem csak az egyik félnek kell életben tartania. Mindkét fél kell hozzá. – mondtam lemondó sóhajjal, aztán felkeltem az asztaltól.
- Ne haragudj Felila, nem a te dolgod. Megyek lefekszem. – mondtam sötét hangon, és én is bementem a nekem kirendelt szobába.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 12 Márc. 2013 - 9:33

A két nő egymásra nézett. Nem értették mi folyik itt. Aztán felvilágosítottam az anyámat, hogy elvettem Niivet. Ezzel asszonykámnak is leesett, hogy Felila eddig nem értesült a házasságunkról. Mérgesen nézett rám és sérelmezte, amiért még csak meg sem említettem őt.
-Nem került szóba, teljesen más dolgokról beszéltünk. - válaszoltam.
-Nem értem most mi ezzel a baj, most már tudja. - tettem hozzá. Különben is ő Valkyriában volt, haragudott rám már nem is tudom miért. Nem igazán foglalkoztam a házasságunkkal. Niiv sértődötten odavetette, hogy akkor mégis a másik szobában alszik.
-Rendben. - vontam meg a vállamat, nem volt kedvem vitatkozni vele. Ha ezt szeretné, legyen. Felkeltem és elindultam a szobám felé magára hagyva a két nőt.
-Jó éjt! - köszöntem, mielőtt becsuktam volna magam mögött a háló ajtaját.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 11 Ápr. 2013 - 4:27-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Kedd 12 Márc. 2013 - 9:17

Shade azzal próbálta megmagyarázni miért hagyja,hogy az anyja egy kápolnában lakjon, mert Felila nem kérte férjem segítségét.
- Még szép hogy nem kérte. Fordított esetben te se kérnéd más segítségét. Neked kellett volna hogy eszedbe jusson, hogy segítesz neki. – mondtam rosszallóan nézve rá. Felila visszatért és külön szobába akart tenni minket. Nem értettem a dolgot, azt hittem ez valami elf szokás. Megkértem hogy hadd aludjak inkább Shade-del. Felila nagyon elképedt, nem értette, hogy lehet hogy a fiával szoktam aludni. Értetlenkedve néztünk egymásra, mire Shade lazán közölte, hogy amúgy a felesége vagyok.
- Te még csak meg sem említetted eddig Felilának, hogy házasok vagyunk? – néztem mérgesen férjemre.
- Azt hiszem, inkább mégis a másik szobában alszom. – mondtam sértődötten.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 12 Márc. 2013 - 8:27

Válaszoltam Niiv kérdésére, mire rosszallóan nézett rám. Mélyet sóhajtottam és ásítottam egyet, míg kifejtette, mi kifogásolni valót talál abban, amit elmondtam. Nem értette, ha már az anyám, miért hagyom, hogy Felila egy ilyen helyen lakjon.
-Ő választotta, és nem mondta, hogy nem érzi jól itt magát. - vettem könnyedén, egyáltalán nem láttam ebben a problémát. Felila visszatért és megmutatta a szobáinkat. Niiv meglepetten nézett az elfnőre, nem értette, miért ágyazott neki külön, majd hozzátette, hogy velem szeretne aludni. Felila úgy meglepődött, hogy a homloka tetejéig szaladt a szemöldöke, és még a párna is kiesett a kezéből.
-Mi van? Te Shade-del szoktál aludni? - szaladt ki a száján a kérdés, majd meglepetten nézett rám. Ekkor már tudtam, mit felejtettem el.
-Jah, igen...elfelejtettem mondani, hogy Niiv a feleségem. - mondtam az anyámnak, akinek még a szája is tátva maradt a hír hallatán.
-Oh... - csak ennyit tudott kinyögni hirtelen.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 11 Ápr. 2013 - 4:25-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Kedd 12 Márc. 2013 - 8:15

Shade azt mondta, hogy Felilát kitagadták, mert összeállt egy vámpírral és azért lakik most egy kápolnában. Rosszallóan néztem Shade-re.
- Azt még megértem, hogy kitagadták, de miért nem segítettél neki kicsit, hogy egy normális házban lakhasson? – húztam el a számat.
- Fogadjunk, eszedbe se jutott. – sóhajtottam lemondóan. Befejeztem az evést és elmosogattam magam után. Felila visszatért hozzánk és azt mondta megágyazott nekünk két külön szobában. Felhúztam a szemöldököm, mert nem értettem a dolgot. Talán az elf házastársak nem alszanak egy szobában?
- Felila, nem lehetne, hogy inkább Shade-del aludjak? Tudod, én nem szeretek külön szobában aludni. – mondtam lassan.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 12 Márc. 2013 - 8:00

Rágyújtottam, majd mélyen beleszívtam a cigimbe. Egész utam idáig füstmentes volt, és erre csak most döbbentem rá. Niiv nekilátott enni, míg Felila az egyik szobában pakolászott.
-Ennek semmi köze a valláshoz. A családja nem fogadta vissza az elfek sajátos erkölcse miatt. - feleltem, miután kifújtam a füstöt.
-Aki más faj tagjával kezd, attól elfordulnak. - tettem hozzá.
-Ilyenek a hagyományaik. - vontam meg a vállamat, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga volna. Tudtam nekünk, vámpíroknak is vannak sajátos szokásaink, nem lepett meg tehát, hogy az elfeknek is ugyanúgy megvannak a maguk szokásaik. Épp elnyomtam a csikket, amikor Felila egy nagy párnát szorongatva tért vissza.
-Shade megágyaztam a szobád. Ha akarsz, lepihenhetsz. - mondta, majd Niiv felé fordult.
-Neked itt vetettem be az ágyat. - mutatott egy másik szobára, majd megmutatta, hol találjuk a fürdőt.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 11 Ápr. 2013 - 4:24-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on Kedd 12 Márc. 2013 - 7:49

Egész nap utaztunk és nagyon elfáradtam. Felila elénk jött, majd hatalmas döbbenetemre egy kápolnába vezetett minket. Úgy tűnt ott lakik. Mielőtt bármit kérdezhettem vagy mondhattam volna leültetett és vacsorát rakott elém. Nem kellett kétszer mondania, hogy egyek, mert már félúton korogni kezdett a gyomrom, mostanra meg már meg tudtam volna enni egy egész vadkant. Egy ideig szótlanul tömtem magam, Felila pedig eltűnt az egyik szobában.
- Mondd Shade, miért lakik Felila egy kápolnában? – néztem férjemre értetlenül.
- Ennyire vallásos lenne? – néztem körül.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on Kedd 12 Márc. 2013 - 7:26

Miután elárultam Niivnek, hogy Felilához megyünk, egészen megörült. Nem volt kedve rögtön visszamenni Bradenburgba. Valahol meg is értettem.
-Elf-földön, egy Amictus Nebulae nevű helyen. - feleltem a kérdésére.
-Biztos tetszeni fog. - tettem hozzá.
Már esteledett, amikor elértük Nebulae határát. Nem voltunk már messze, már látni lehetett annak a kis kápolnának a tornyát, ahol Felila lakott. Egy órán belül felértünk a dobtetőre. Anyám sietett elénk, úgy tűnt örül nekünk.
-Gyertek be! - mondta vidáman.
-Biztos éhes vagy, egy ilyen hosszú út után. - fordult Niiv felé, majd amikor beljebb mentünk, a feleségemet azonnal az asztalhoz ültette és vacsorát adott neki.
-Mindjárt jövök. - mondta, majd berohant az egyik szobába és hosszú percekig elő sem jött onnét. Leültem én is az asztalhoz, és míg Niiv evett, én rágyújtottam egy szálra.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 11 Ápr. 2013 - 4:23-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Flóra és Faustitas kápolnája

Témanyitás by Shade von Narrath on Csüt. 19 Aug. 2010 - 5:30

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 23 Nov. 2018 - 23:00-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

5 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5

Vissza az elejére