Welcome to Noctis

Háború tört ki a vérivók és a boszorkányok között. Narlen városa elbukott, és Boszorkányföld egy része vámpír kézre került. Theradin a harcok kezdete előtt békét kötött a vérszívókkal, így a város megőrizhette függetlenségét.
Eközben északon a Démonok Birodalma megerősödött és kihasználva szomszédai csatározásait elfoglalta Boszorkányföld északi, kimérák és transmopheusok lakta területeit. A határvonalak átrendeződtek, ezért a vadászokra nagyobb szükség van, mint valaha.

• • •

Lépj be Noctis világába, ismerd meg a napfényes, varázslatos Nyugatot, az egykori Boszorkányföldet - Shalmaeron provinciáját, vagy a misztikus, sámánok lakta Sellarya szigetét. Barangold be a veszélyes, sötét Keletet, ahol vérivók és halandók élnek. Ismerd meg Caelestis hegyvidékeit, a délen fekvő elfek lakta Lamuriont, vagy a sárkányidomítók és a valkűrök otthonát, a messzi fagyos Valachiát. És ha még futja az erődből, utazd át az ismeretlen északi földet, Diabolus Glebát, a démonok hazáját.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

CHATBOX

Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 1 rejtett és 1 vendég

Garew Towryk

A legtöbb felhasználó (19 fő) 2018-11-24, 15:35-kor volt itt.

Flóra és Faustitas kápolnája

4 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: Flóra és Faustitas kápolnája

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-03-17, 15:11

A figyelmemet lekötötte a semmiből, rajzolásra megjelenő ágy. Hirtelen elmúlt minden félelmem és izgatottan néztem a papírt. Shade leült mellém az ágyra és elgondolkozva kérdezte, hogy vajon honnan kerülnek elő ezek a tárgyak.
- Mit számít ez? – vontam meg a vállam.
- A rajzlapból kerülnek elő gondolom. Ez varázslat, ne akarjuk megérteni. Ez nekünk csak jól jön. – tettem hozzá gyorsan. Megszemléltem újra a tárgyakat.
- Nézd! Vannak fotelek, meg asztal és …ételek is! De jó! – mondtam vidáman és szélsebesen kezdtem rajzolgatni. Mire végeztem egészen berendeztem a barlangot. A foteltől kezdve a szőnyegeken és az ennivalón át, a kandallóig minden volt.
- Nah, most már kibírunk itt több napot is. – mondtam vidáman, miközben felkeltem az ágyról és rendezgetni kezdtem a bútorokat, hogy jobban nézzen ki.

"Egy szép napon majd hivatalosan is elismerik, hogy amit mi valóságnak kereszteltünk el, az még inkább illúzió, mint az álmok világa."

Mortalis

Niiv von Narrath

Rangom : nomades, noctis reginae

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-03-15, 23:26

Odaadtam Niivnek a sütit amit Sophie rejtett el a ruhámba.
-Azt mondta, hogy emlékeztetem az apjára. - vontam meg a vállamat. Biztos így volt. Nem ismertem a kölyök apját.
Csak egy szál cigiért nyúltam, de eléggé meglepett az, amit a kabátom zsebében találtam. Követtem az utasításokat, berajzoltam egy takarót és az megjelent. Asszonykám kíváncsian vette el tőlem a kis taknyos rajzát, hogy ő is kipróbálhassa. Niiv választása egy kényelmesnek tűnő ágyra esett, ami a takaróhoz hasonlóan azonnal a barlangba termett. Vidáman felpattant és elterült az ágyon.
-Ez nem semmi. - néztem végig a semmiből ott termő fekvőhelyre.
-Felila nem tévedett, tényleg tehetséges ez a Sophie. - mondtam elismerően, majd felkeltem és az ágy szélére ültem.
-Vajon honnan jöhetnek ezek a tárgyak? - gondolkodtam el. Eközben Felila békésen aludt, mikor hirtelen a földön kötött ki. Álmosan felnézett, és azt vette észre, hogy eltűnt alóla az ágy. Körbenézett, megdörzsölte még a szemeit is, de csak az ágy hűlt helyét találta.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-04-11, 17:50-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Rangom : noctis archos

http://noctis-parvulus.forummotion.com

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-03-15, 22:43

Mikor már teljesen feladtam volna a reményt, hogy élve kijutok a barlangból, Shade egy adag csokis sütit nyomott a kezembe.
- Sütemény? – néztem csodálkozva férjemre, aztán mikor a kis csomagra pillantottam megláttam Sophie nevét.
- Nagyon kedvelhet téged a kislány. – jegyeztem meg miközben beleharaptam az egyik sütibe. Meg kellett állapítanom, hogy finom volt. Shade talált mást is a zsebében egy rajzlapot telis tele tárgyak rajzaival. Férjem körberajzolta az egyiket és csodák csodájára az megjelent a valóságban, történetesen pont rám esett. Egy puha meleg takaró volt.
- Nahát! Ez lenne a kicsi tudománya? – néztem csodálkozva a papírra. Hirtelen eltűnt a pánikom és kíváncsian méregettem a rajzlapot.
- Én is! – kérleltem férjemet. Elvettem tőle a papírt és a tollat és megszemléltem a választási lehetőségeket. Kiválasztottam egy ágyat. Körberajzoltam és az azonnal meg is jelent. Vidáman keltem fel és az ágyhoz sétáltam, hogy aztán elvetődjek rajta.
- Milyen puha! Gyere! Próbáld ki! – mondtam vidáman, és megütögettem magam mellett a matracot.
- Azt hiszem mégis csak kibírjuk egy pár napig. – mondtam derűsen.

"Egy szép napon majd hivatalosan is elismerik, hogy amit mi valóságnak kereszteltünk el, az még inkább illúzió, mint az álmok világa."

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-03-15, 21:56

Bármit mondtam Niiv tovább aggodalmaskodott. Nem igazán tudtam, mi nyugtatná meg. Talán csak az, ha egy pillanat alatt eltűnt volna az a sok hó, ami elzárta a bejáratot. Mély sóhajjal hallgattam asszonykám szavait. Azt mondta, hogyha három nap múlva is itt leszünk bezárva, akkor nyugodtan megehetem.
-Ezt meg sem hallottam. - feleltem, majd a kabátomért nyúltam, hogy rágyújtsak. Belenyúltam a zsebembe, de a cigis dobozom helyett valami egészen mást találtam.
-Ez meg mi? - néztem a kabátomból előkerülő fehér rongycsomóra. Széthajtottam, és meglepődve láttam, hogy valami kakaós sütemény volt benne, a kendő szélére annyi üzenettel, hogy "jó étvágyat, Sophie!". Én nem nagyon tudtam, mit kezdeni a szilárd táplálékkal, Niiv viszont annál nagyobb hasznát vette. Ráhajtottam a süteményre a kendőt, és asszonyom kezébe adtam.
-Sophie csomagolta. - mondtam magyarázatként. Tovább kutakodtam a zsebembe és ráakadtam egy gyerekrajzra. Értetlenül néztem az ábrákat. Volt rajta minden, mintha Sophie egy raktárt rajzolt volna le. Megfordítottam a lapot, amin egy rövid szöveg állt.
-Nézd csak, azt írja, ha a tollal körberajzoljuk a képen szereplő tárgyat, az megjelenik. - foglaltam össze a papíron szereplő utasítást. Képtelenségnek tartottam, de kíváncsi voltam, működik-e. Kivettem a tollat a kabátomból, és egy takarónak látszó firkálmányra helyeztem az íróeszközt. Amint körbeért a toll hegye, a levegőben megjelent egy takaró, ami pont Niiv fejére esett.
-Mik vannak. - bámultam a varázspapírra.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-04-11, 17:49-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-03-15, 21:19

Azon ritka alkalmak egyike volt, mikor nem voltam képes optimistán hozzáállni a dolgokhoz. A tény, hogy bent rekedtünk egy barlangban étlen-szomjan, egy szál ruhában, kikészített. Shade nem így volt a problémával, ő teljesen nyugodt maradt. Hiába mondott bármit, hogy másnap kiássuk magunkat és hogy nem lesz bajom, én nem tudtam megnyugodni. Több tonna hó választott el minket a külvilágtól, egy hétig is áshattuk volna magunkat.
- Nem fogunk tudni kijutni egy nap alatt. – mondtam megzuhanva.
- Egy egész lavina zúdult a bejárat elé. Ha holnap 30 fokos hőség lenne, akkor se jutnánk ki, az olvadással és az ásással együtt. – magyaráztam elcsukló hangon.
- de, ha három napig nem jutunk ki, akkor te megehetsz engem. Akkor legalább gyorsabban lefolyna ez az egész. – tettem hozzá.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-03-15, 16:46

Hiába próbáltam meggyőzni arról, hogy nincs akkora gond, mint ahogy gondolja, ő mégsem tudott megnyugodni. Nem szerette a bezártságot. Én sem voltam odáig érte, de azért elnézve a barlang méreteit nem volt vészes.
-Nézd a jó oldalát, legalább nem süvít be a hideg szél, és nem fagysz meg. - jegyeztem meg. Ő úgy gondolta, hogy ha itt ragadnánk, én akkor is jobban jönnék ki belőle. Ebben nem tévedett. Fázni nem fáznék, levegőre sem lenne túl sok szükségem, és az ételért sem kellene messze mennem. Elvégre, ha nem veszem számításba azt, hogy Niiv a feleségem és csak nomádként nézek rá, kiváló tápanyagforrás lenne számomra.
-Az éjszakát mindenképpen töltsük itt. Reggel meg ásunk egy járatot a hótorlaszban...- magyaráztam.
-...ha szerencsénk lesz, addigra a vihar is elül. - tettem hozzá. Azt már csak gondolatban fűztem hozzá, hogy ha pedig mégsem, akkor napokra itt maradhatunk.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-04-11, 17:48-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-03-15, 08:50

Ahhoz képest, hogy tudtam hogyan kell túlélni mégis kétségbeestem. Attól nem ijedtem meg, hogyha bent rekedtem egy labirintusban, vagy eltévedtem egy erdőben, de egy barlangba való bent rekedés pánikot keltett bennem. Talán a tér kicsisége miatt, talán más miatt, de kikészültem tőle. Shade viszont teljesen nyugodt volt és minden problémámra tudott valami megoldást, az evést kivéve. De optimista volt és úgy gondolta csak egy estét kell itt eltöltenünk. Viszont azt nagyon nem akarta, hogy beteg legyek, mert mint kiderült, akkor nem lennék vonzó. Megtörten ültem a tűz mellé, valahogy úgy éreztem Shade nem érzi át a problémám. Persze hogy is érezhetné át, neki nincsenek ilyen jellegű igényei, talán el se tudja képzelni milyen könnyen múlik egy emberélet.
- Én nem szeretem az ilyen helyzeteket. – mondtam halkan.
- Ijesztő bezárva lenni. – tettem hozzá.
- Tudom, hogy neked nem az, hiszen, neked semmi bajod nem lehet. Itt ragadhatnál akár ezer évig is, neked nincs mitől pánikolnod. – fejtettem ki.
- Sosem szerettem a bezártságot. Ha legalább lenne nálam egy minimális felszerelés…de semmit nem hoztam. Nem számítottam ilyesmire.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-03-14, 23:48

Niivre érthetetlen szabadulási vágy tört. Biztos valami nomád életösztön. Megjegyeztem, hogy nem ártana megszárítkoznia, mielőtt beteg lesz. De ő rögtön azzal jött, hogy megfulladhat, éhen halhat na meg szomjan. Mélyet sóhajtottam, amikor letette magát mellém.
-Akkor vegyük sorra. Levegő. - körülnéztem a barlangba.
-Elég magas a vájat, több napra elég levegő van itt. Emiatt nem kell aggódnod. - kezdtem bele.
-Víz. Ha megolvasztod a havat, abból ihatsz és hóból van bőven. - folytattam.
-Na igen, az étel. Hacsak nem a saját lábadat kezded el rágni, akkor éhen halnál egy idő után... - jegyeztem meg.
-De attól, hogy eltöltesz itt egy éjszakát, még egyik sem fenyeget. - pillantottam rá.
-Nem mellesleg...attól, hogy kiásnánk magunkat innen, csak a levegő kérdése oldódna meg. - mondtam.
Tisztán lehetett hallani az odakint tomboló vihart. Nem úgy tűnt, mintha csendesülni akarna.
-Attól még ugyanúgy itt maradnál kaja nélkül - vontam meg kicsit a vállamat. Aztán visszatértem a megfázás kérdéséhez.
-Karmen elmondta milyen, ha egy nomád megfázik. - emlékeztem vissza mostohaanyám szavaira.
-Göthösen, csurgó takonnyal nem volnál valami vonzó látvány.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-04-11, 17:45-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-03-14, 23:24

Teljes pánikba estem a gondolattól, hogy napokra bent ragadunk a barlangban. Idegességemet az is fokozta, hogy férjem velem ellenben teljesen nyugodt volt. Én toporzékoltam és képes lettem volna puszta kézzel neki esni a több tonna hónak, de ő arról beszélt, hogy ha nem ülök a tűzhöz beteg leszek nagyon.
- Shade, beteg is tudok lenni, de annál sokkal rosszabb, ha éhen halok, vagy szomjan. Egy ember csak pár napig bírja víz nélkül, de tekintve hogy én alapból keveset iszok nem kell két nap hogy elájuljak. És étel nélkül sem bírom pár napnál tovább. És ha nem jön be levegő, akkor megfulladhatok. Rögtön 3 halálnem közül válogathatok, természetes, hogy ki vagyok borulva! – toporzékoltam idegesen. Aztán lehajtottam a fejem és a tűzhöz sétáltam.
- Ki kell valahogy jutnunk. – mondtam elkeseredve.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-03-14, 22:39

Közelebb hívtam a tűzhöz, de ő ahelyett, hogy mellém ült volna, pánikba esett. Nem értettem, miért akadt ki egy kis hótorlasztól, de egyre csak azt hajtogatta, hogy ki kell ásnunk magunkat méghozzá azonnal.
-Nyugodj meg! Feleslegesen aggódsz. - mondtam teljes nyugalommal.
-Ki fogunk jutni, miért ne jutnánk ki? - kérdeztem vissza.
-Én sem akarok itt hosszú napokat, heteket eltölteni. - tettem hozzá.
-Gyere, ülj le, mielőtt megfázol. - hívtam közelebb.
-Karmen mondta, hogy ti nagyon betegek tudtok lenni. - ismételtem el, amit a szellemmostohámtól hallottam.
-Te sem akarsz beteg lenni, igaz? - kérdeztem.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-04-11, 17:43-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-03-14, 22:30

Több száz kiló hó torlaszolta el a kijáratot, de férjem olyan nyugodt volt, mintha csak egy könyv esett volna le egy polcról. Mondjuk számára ez nem is volt nagy gáz, hiszen vámpír volt, több száz évre is be lehetett zárni valahová, akkor is túlélte. Én viszont nomád voltam, nekem kellett ennem és innom és lélegeznem és még lehetne sorolni. Shade halál nyugodtan mondta, hogy üljek mellé melegedni, de én egyre jobban pánikoltam.
- Mi van ha nem jutunk ki? – kérdeztem szinte sikítva. Nem volt nálam semmi, semmi amivel életben tarthatnám magam. Se étel, se ital, se semmi. Még meleg ruhám se volt.
- Ki kell ásnunk magunkat! Most! – kezdtem toporzékolni a hófal előtt. A pánik teljesen eluralkodott rajtam.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-03-14, 22:15

Egy barlangba menekültünk, úgy tűnt biztonságban vagyunk. Levettem a kabátomat, és kiterítettem egy nagy kőre száradni. Közben tüzet gyújtottam, hogy hamar meleg legyen és ne fázzunk. Fura hangokat hallottam, de nem foglalkoztam vele, egészen addig, míg a barlang bejárata elé nem zuhant több tonnányi hó.
-A fenébe. - morogtam, amikor az eltorlaszolt bejáratra pillantottam. Niiv megijedt, tudni akart hogy fogunk kijutni innét.
-Nem tudom, de elég lesz ezen holnap gondolkodunk. - mondtam.
-Odakint tombol a vihar, nem lenne sok értelme most nekiállni kiásni magunkat. - tettem hozzá. A lángok belekaptak a száraz gallyakba, és szinte azonnal érezni lehetett a meleget. Leültem a tűz elé, kezemet a lángok elé tartottam.
-Gyere te is közelebb! Szárítkozz meg!

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-04-11, 17:41-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-03-14, 22:00

Pillanatok alatt kerekedett vihar, és mindent kaptunk a nyakunkba, esőt havat, havas esőt. Férjem egy barlangba vezetett, de mire biztonságba kerültünk, már csurom víz voltam, csak úgy reszkettem a hidegtől. Szerencsére találtunk fát és Shade gyorsan tüzet gyújtott. Fagyott tagokkal ültem a tűz mellé szárítkozni és melegedni. Kis ideig csak szótlanul zizegtem, aztán hirtelen megreszketett a barlang is. Gyanakodva néztem körbe.
- Te is érezted? – kérdeztem Shadet. Ekkor újra megrezdült a föld és valami távoli robaj hangjait véltem hallani, egyre hangosabban.
- Ez meg mi? – kérdeztem miközben idegesen ugrottam fel, de rögtön megkaptam a választ. Hatalmas robajjal szakadt le a hó a hegyről és eltorlaszolta a barlang száját is. Egy ideig még zúgott, aztán minden elcsendesedett.
- Most mit fogunk csinálni? Egy év mire ezt ellapátoljuk. – néztem férjemre, hátha van valami ötlete.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-03-14, 21:45

Nem gondoltam, hogy Niivnek aggódnia kellene Yangin miatt. De ő valahogy mégis nyugtalan volt. Azt mondta szívesen elmondaná a fiának, hogy ő az anyja, de nem most, majd ha nagyobb lesz. De nem volt benne biztos, hogy jó ötlet-e elárulni neki az igazat. Megkérdezte, hogy mit gondolok erről a dologról.
-Nem tudom, de egy biztos...ezt nem ma kell eldöntened. - válaszoltam. Szinte a semmiből jelent meg a vihar. Sűrű fekete felhők kúsztak felénk. Alig, hogy Niiv kimondta, hogy vihar lesz, eleredt az eső. Az esőt hó, a havat jeges eső követte.
-Keressünk valami menedéket. - javasoltam, majd felkeltem a földről, felhúztam magammal az asszonykát is, és körülnéztem. Nagyon rosszak voltak a látási viszonyok. Erősen havazott, alig láttam az orromig. Arra már nem volt időnk, hogy visszamenjünk Felila házába. Azonnal kellett valami biztos hely, ahol meghúzhatjuk magunkat, míg elül a vihar. Ekkor eszembe jutott valami.
-Úgy emlékszem nem messze van egy barlang. Menjünk oda. - megfogtam Niiv kezét, és húztam magammal. Néhány perc alatt a barlang bejáratánál voltunk, kicsit eláztunk, ezért azonnal nekifogtam tüzet gyújtani. A barlangban bőven volt száraz ág, amit felhasználhattam, és ekkor jól jött a nikotinfüggőségem is. Kéznél volt egy öngyújtó.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-04-11, 17:40-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-03-14, 21:21

Shade azt mondta, nem biztos, hogy Yangin is idegennek fog engem tekintenie, hiszen én azért rendszeresen látogatom fiamat. Ez igaz volt, de az aggodalom megmaradt bennem. Nem én neveltem a fiamat, én csak be-be száguldok az életébe kis időközökkel. Shade megsimogatta az arcom, ettől kicsit megnyugodtam.
- Úgy gondoltam, nem mondom el neki hogy az anyja vagyok amíg elég nagy nem lesz ahhoz, hogy tudjon titkot tartani. Vagy szerinted jobb lenne, ha soha nem mondanám el neki? – kérdeztem határozatlanul. Nem tudtam mi lenne a jó döntés.
Férjecském azt mondta maradhatnánk egy kis ideig itt elf földön. Jó ötletnek tartottam, mert semmi kedvem nem volt most visszamenni a darázsfészekbe.
- Rendben, legalább pihenhetünk egy kicsit. – egyeztem bele. A semmiből fagyos szél kerekedett, még a hideg is kirázott egy pillanatra. Mikor felnéztem az égre fekete felhőket pillantottam meg.
- Ajjaj! Azt hiszem vihar lesz. – mondtam elhúzott szájjal.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-03-14, 19:01

Niiv megkérdezte, hogy ha a fia felnő, ő is úgy fog gondolkodni róla, ahogy én Feliláról?
-Nem tudom..- válaszoltam őszintén.
-...ez teljesen más. Te szoktad látogatni, nem igaz? - pillantottam rá.
-...látni fog téged, míg felnő. Nem leszel neki idegen. - mondtam, majd végigsimítottam az arcán.
-Szerintem emiatt nem kell aggódnod. - tettem hozzá, majd elővettem egy szál cigit.
-Mit szólnál ahhoz, ha csak a jövő héten mennénk vissza Bradenburgba? - vetettem fel az ötletet.
-Valahogy most nincs kedvem az otthoni cirkuszhoz... - gyújtottam rá. Nyugalomra és csendre vágytam, és Bradenburgban minden volt, de ez nem. Sirius is biztos visszatért már az üzleti útjából, és ott lihegne a nyakamba. A tábor kérdése is rendezetlen még, és a következő Gerusia ülés is lassan újra aktuális lesz. Ha csak belegondoltam, mennyi minden vár otthon, elment az életkedvem is. Persze tudtam azt is, hogy előbb utóbb muszáj lesz visszatérni, és akkor nem tudom kikerülni a feladataimat.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-04-11, 17:38-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-03-14, 18:43

- Szegényke. Nem lehet könnyű neki. – mondtam, mikor Shade elmesélte, hogy Sophie mindenkit elveszített maga körül az édesapján kívül, akit viszont alig lát. Felila viszont gondoskodik a kislányról, ezt jó volt hallani.
- Kérésemre Shade elismételte, hogy Felilát nem tartja az anyjának, ő csak egy idegen számára. Rossz érzés volt ilyesmit hallani. Akarva akaratlanul arra gondoltam, hogy egyszer az én fiam is így fogja gondolni. Nem én neveltem fel, hanem Emma, tehát én nem vagyok más csak egy idegen.
- Szerinted Yangin is így fogja gondolni egyszer? – kérdeztem halk, szomorkás hangon férjemet.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-03-14, 18:06

Niiv megjegyezte, hogy a kis takony elég neveletlen. Ezzel nem vitatkoztam, elég szembetűnő volt. Főleg, hogy azzal kezdte, hogy ellőné asszonykám szeme világát.
-Durvább volt...mikor múltkor itt voltam, majdnem felgyújtotta a szobát, csak mert megmondtam, hogy nem aludhat nálam. - meséltem.
-Úgy emlékszem, hogy a gyerek anyja nem él, elütötte egy áruval megrakott szekér tavaly nyáron. - gondolkodtam el közben, jól emlékszem-e.
-A nagyszülei meg két éve bent égtek egy házban. Csak az apja van neki, aki meg utazik a megélhetésért. A kereskedőknél már csak így megy. - vontam meg a vállamat. Niiv úgy gondolta, hogy Felila majd megtanítja a kis görcsnek mi az illem.
-Legalább elfoglalja magát ő is. Nem árt neki a társaság, főleg, hogy a családjával nem tartja a kapcsolatot. - mondtam, miközben Niiv a vállamra hajtotta a fejét.
-Amúgy is akart egy kislányt, hát most kapott egyet. - folytattam.
-Hát úgy ahogy mondtam. - válaszoltam kicsit meglepetten. Mégis, hogy lehet érteni ezt másként, mint szó szerint.
-Karmen nevelt, ő az anyám. - állítottam határozottan.
-Felila meg csak most tűnt fel, néhány éve. Csak mert ő a vér szerinti anyám, még nem fogok vele úgy viselkedni, mintha a fia lennék. - magyaráztam.
-Nem is ismerem, nem tudok róla semmit...ő olyan, mint egy idegen. És ez viszont is igaz, ő sem tud rólam semmit... - tettem hozzá.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-04-11, 17:36-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-03-14, 17:51

- Márpedig egy házasság nem elhanyagolható dolog. Ha az lenne, akkor nem is lenne értelme az egésznek. – mondtam megcsóválva a fejemet. Férjem leült a fűbe és lehúzott maga mellé, csak aztán magyarázta el ki is a kislány Felilánál.
- Szóval egy kis festőpalánta. – bólintottam.
- Minden esetre látszik hogy a szülei nem fordítottak rá sok gondot. Elég neveletlennek tűnik. – utaltam arra, hogy bemutatkozás helyett le akart csúzlizni.
- De majd Felila megneveli. – zártam le ennyivel. Shade vállára hajtottam a fejem és kis ideig csak gondolkodtam.
- Shade? Hogy értetted, azt hogy Felila nem az anyád? – kérdeztem vissza egy korábbi kijelentésére.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-03-14, 10:55

Nem szerettem az ilyen helyzeteket. Szerintem senki sem, ha el kellett ismernie, hogy valamiben nem túl jó, de nem vitathattam, hogy ez nem erős oldalam.
-Nem az. Csak vámpírföldön a túlélés a legfontosabb, minden más elhanyagolható. - jegyeztem meg. Arról nem is beszélve, hogy az én asszonyom egy nomád, ami megint egy külön eset. Niiv azt ígérte, hogy ha a táborvezetők nem tették, ő majd kiképez engem, majd megcsókolt.
Leültem a fűbe, és lehúztam magam mellé.
-Sophie apja kereskedő, a közelben laknak. Felila vigyáz rá, míg az apja úton van. - meséltem.
-Kiderült, hogy Felila nagyon jó tanár, és remek művész...a kis szutyok meg tehetséges, ezért festeni tanítja. - tettem hozzá.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-04-11, 17:35-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-03-14, 00:25

Úgy tűnt, férjem ugyanolyan közömbösen fog válaszolni mint máskor. Már épp lemondtam volna a dologról, mikor megfogta a kezem, magához húzott és átölelt. Végigsimított a hajamon és azt suttogta a fülembe, hogy érdeklem, de ilyesmik kimutatására nem képezték ki. Halvány mosoly jelent meg az arcomon, miközben átöleltem és hozzábújtam.
- Szörnyű hely lehet az a tábor, ha a legfontosabb dolgokról nem tanítanak semmit. – mondtam kuncogva.
- Nem baj, majd én kiképezlek rá. – mondtam, majd lábujjhegyre álltam és megcsókoltam.
- Amúgy ki ez a kislány édesanyádnál? – most hogy megnyugodtam, újra fellendült a kíváncsiságom is .

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-03-14, 00:00

Niiv szótlanul hallgatta végig a mondandóm, majd amikor befejeztem ő is rákezdett. Azt mondta, hogy nem érzi azt, hogy érdekelném. Azt tudtam, hogy neki nagyobb a szociális igénye, mint nekem, de csak most láttam, hogy mennyivel. Emellett az én érzelmi világom az övéhez képest egy kopár síkság volt. Soha nem tulajdonítottam nagy jelentőséget ezeknek az emocionális dolgoknak, csak bezavarnak.
-Értem. - szívtam bele a cigimbe, majd ledobtam a földre és eltapostam a csikket.
-Szóval azt hiszed, hogy nem érdekelsz. - gondolkodtam el. Láttam, hogy ez így nem igazán működik. Niivet megviseli a helyzet. Közelebb léptem hozzá, megfogtam a kezét és közelebb húzva magamhoz átöleltem.
-Érdekelsz. De én ebben nem vagyok jó. Erre nem képeztek ki. - suttogtam a fülébe, miközben végigsimítottam a haján.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-04-11, 17:34-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-03-13, 23:28

Shade végül kibökte, hogy az előző estéről akar beszéli. Végighallgattam a magyarázatát, de rá se pillantottam egy pillanatra sem. Végül kis hallgatás után kifakadtam.
- Nem csak az a bajom, hogy nem beszéltél rólam Felilának. Ez már csak a hab volt a tortán. – húztam össze a szemöldököm.
- A bajom az, hogy úgy érezem, nem érdekellek. Ha …ha nem hívom fel magamra állandó jelleggel a figyelmed észre se vennéd hogy itt vagyok! Ha én nem közeledek hozzád, te ugyan nem fogsz még csak közelebb lépni se hozzám, nemhogy megérinteni, vagy akármi más. – tártam szét a karjaimat.
- Néha úgy érzem a kettőnk kapcsolatát egyedül kell életben tartanom. – fél tenyeremmel eltakartam az arcomat.
- Én képtelen vagyok életem végéig életben tartani egyedül a házasságunkat. Ha soha nem kapok visszajelzést…és itt nem az utalásokról beszélek ne érts félre. Nekem nem utalás kell! Nem értem őket! Nekem nyílt beszéd kell, vagy nyílt cselekedet! – fejeztem be.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Shade von Narrath on 2013-03-13, 22:23

Niivet meglepte, hogy beszélgetni akarok vele, de nem visszakozott. Magamra kaptam a kabátomat, és elindultunk sétálni. Már egész messze jártunk a háztól, amikor Niiv megkérdezte, miről akarok vele beszélni.
-Természetesen a tegnapról. - feleltem.
-Látom rajtad, hogy haragszol, amiért nem szóltam rólad Felilának. - pillantottam rám. Le sem tudta volna tagadni.
-Amikor legutóbb itt voltam, nem került szóba...se te, se apám, se Sirius, se Bradenburg, se a vámpírok...- magyaráztam, miközben elvettem egy szál cigit és beálltam az egyik fa árnyékába.
-...pihenni jöttem, gondolkodni és tanulni...hogy többet tudjak meg az elfekről.....nem foglalkoztam semmivel, ami Elf-földön kívüli. - vontam meg a vállam, majd rágyújtottam.
-Mellesleg...Felila megszült, de nem az anyám. Karmen az anyám, ő nevelt és ő tud rólad...a többi nem számít. - tettem hozzá.

A hozzászólást Shade von Narrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-04-11, 17:32-kor.
Vampire I.
Vampire I.

Shade von Narrath

Témanyitás by Niiv von Narrath on 2013-03-13, 22:07

Miután letett a lövöldözési akciójáról, a kislány elárulta, hogy nem jár isklába, mert Felila tanítja. Készülődni is kezdtek az órára, Shade pedig azt mondta beszélgetni szeretne velem. Meglepetten néztem rá.
- Beszélgetni? – pillantottam rá sandán. Nem szokott ilyesmit kérni tőlem, így kicsit meghökkentem a dolgon. De azért felálltam és elindultunk sétálni.
- Halljam, miről szeretnél beszélni. – mondtam a tájat szemlélve. Kíváncsi voltam mi a mondandója.

Mortalis

Niiv von Narrath

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

4 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére